PolskaNiedzielski: dobrze, że są osoby, które weryfikują historie antyszczepionkowców

Karol Kwiatkowski11 czerwca, 20212 min

Dobrze, że znajdują się cierpliwi, którzy weryfikują, co kryje się za sensacyjnymi historiami antyszczepionkowców – napisał w piątek na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

„Bzdury, plotki i wymysły. Oto, co kryje się pod sensacyjnymi historiami antyszczepionkowców. Dobrze, że znajdują się cierpliwi, którzy to weryfikują” – napisał szef resortu zdrowia.

Podlinkował ten wpis tekstem zamieszczonym na portalu wp.pl, którego autor poszedł tropem historii przekazywanej przez antyczepionkowców, o tym, że we wsi w Bieszczadach po szczepieniu miała umrzeć cała czteroosobowa rodzina, a także pan Eugeniusz z sąsiedniej miejscowości.

„Jak to się rozeszło wśród mieszkańców, już nikt nie chciał szczepionki. Powiedziałem: sprawdzam. Z przekonaniem mogę napisać – to bzdury” – napisał autor artykułu.

W Polsce wykonano dotąd ponad 23,6 mln szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest ponad 9,2 mln osób. Polscy pacjenci otrzymują szczepionkę przeciw COVID-19 jednej z czterech firm. Tylko szczepionka Jannsen (Johnson & Johnson) jest jednodawkowa. Pozostałe wymagają powtórzenia dawki.

Preparatami firm Moderna, AstraZeneca i Jannsen szczepione są osoby od 18. roku życia. Od poniedziałku preparatem firmy Pfizer/BioNTech, obok osób pełnoletnich i w wieku w wieku 16-18 lat, mogą być szczepione także dzieci w wieku 12-15 lat. (PAP)

 

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

14 − 9 =