PolskaNiedzielski: Nie widzę upadających restauracji

Karol Kwiatkowski10 czerwca, 20212 min

Gdy jadę do pracy po Nowym Świecie, to nie widzę upadających restauracji – ocenił w czwartek minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski nadal ma ochronę Służby Ochrony Państwa. Funkcjonariusze są profesjonalni, dyskretni i precyzyjni – ocenił w czwartek.

Szef resortu zdrowia otrzymał ochronę w maju, po tym jak grupa osób wdarła się do bloku, w którym mieszka i natarczywie zachowywała. „My wiemy dokładnie, gdzie on mieszka i będziemy tutaj, nie raz, nie dwa” – miał grozić jeden z mężczyzn. Incydent był nagrywany i został opublikowany w sieci.

„Mam ochronę i jestem pod wrażeniem profesjonalizmy funkcjonariuszy, który w bardzo dyskretny, ale bardzo precyzyjny sposób, zajmują się ochroną” – powiedział w czwartek Niedzielski, pytany w RMF FM, czy nadal ma ochronę SOP.

Szef MZ wskazał, że „na filmiku, który był popularny w internecie, były groźby regularnego nękania i przychodzenia”.

„One się potem zmaterializowały. W kolejnym tygodniu ta grupa osób przyszła i wykrzykiwała różnego rodzaju hasła, których nie będę przytaczał i popularyzował” – dodał.

Minister przypomniał, że złożył wniosek o wszczęcie postępowania w związku z groźbami karalnymi.

„Sprawa się toczy swoimi drogami, jest w prokuraturze. Dostałem informację, że postępowanie zostało wszczęte. Czekam na wyniki” – przekazał. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

trzy × dwa =