PolskaPremier: Polski Ład to dodatkowe miliardy złotych dla Polski

Magdalena Targańska8 czerwca, 20212 min

 

Polski Ład to dodatkowe miliardy złotych dla Polski; my, Polacy, możemy czuć się dumni z rozwoju naszej ojczyzny – podkreślił premier Mateusz Morawiecki we wtorkowym wpisie w mediach społecznościowych.

„Polski Ład to dodatkowe miliardy złotych na innowacyjne inwestycje, które mają służyć młodym ludziom poprzez ich edukację i społeczeństwu przez rozwój gospodarki” – napisał szef rządu we wpisie na Facebooku.

„Pieniądze te mają wznosić polską gospodarkę na coraz wyższe poziomy rozwoju. My, Polacy, nie mamy się czego wstydzić – możemy czuć się dumni z rozwoju naszej ojczyzny!” – dodał.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł. (PAP)

 

autor: Rafał Białkowski

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

sześć − jeden =