PolskaPfizer będzie badał szczepionkę na półrocznych polskich dzieciach

Nasza Polska8 czerwca, 202152 min

Koncern farmakologiczny Pfizer zapowiedział we wtorek rozpoczęcie drugiej fazy badań klinicznych nad swoją szczepionką przeciw Covid-19 z udziałem dzieci w wieku od 6 miesięcy do 11 lat w USA, Finlandii, Polsce i Hiszpanii. To efekt pozytywnych wyników pierwszej fazy badań.

Zarejestrowana w Nowym Jorku firma poinformowała, że pierwsza faza testów w USA z udziałem 144 dzieci wykazała silną odpowiedź układu odpornościowego i nie wykazała problemów z bezpieczeństwem.W nowej fazie z udziałem 4,5 tys. dzieci badane będą dwa reżimy dawkowe – 10 mikrogramów dla dzieci w wieku 5-11 lat i 3 mikrogramów dla młodszych. Dorośli oraz dzieci powyżej 12 lat otrzymują 30 mikrogramów.

Pierwsze wyniki badań wśród tej starszej grupy dzieci spodziewane są we wrześniu, zaś młodszych – w październiku lub listopadzie.

Stworzony przez Pfizera i niemiecki BioNTech preparat został już wcześniej dopuszczony do użytku dla dzieci w wieku 12-15 lat przez regulatorów w USA i UE. W USA co najmniej jedną dawkę szczepionki otrzymało już prawie 7 mln nastolatków. (PAP)

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

5 komentarzy

 • jakub

  8 czerwca, 2021 at 10:31 pm

  Widzisz to i nie grzmisz?

  Odpowiedz

 • Marcin

  9 czerwca, 2021 at 8:56 am

  Kto na to zezwala?
  KTO????
  BANDYCI!!!!!!!!
  Mengele się w piekle śmieje!!!!

  Odpowiedz

 • Semperfi

  9 czerwca, 2021 at 11:25 am

  Mordercy!

  Odpowiedz

 • A po co szczuropolakom dzieci!? PiSowski JUDEN-RAT rozkazał to szczuropolak musi.

  9 czerwca, 2021 at 7:33 pm

  Morawer przygotowywał się do tego zaraz po namaszczeniu go przez żydowskiego Araba – tiny.pl/rns9g, i już w 2018 nagrodził MSD czyli MERCKa LAUREM INWESTORA. A jest to specjalna placówka tej żydowskiej firmy do badania skutków produkowanego przez nich syfu na szczuropolakach (żydowski komiks), więc zarządził Morawer obowiązek szczepień na dzieciach. Teraz mamy tylko dalszy ciąg jego „WIELKI PROJEKT – POLSKA”!
  A doskonale widzimy, że jest jak anty Midas, czego się tknie to zmienia się w g… Bo to prawa ręka Kałczyńskiego*. Ta od podcierania. Już na toaletowy pożycza, co będzie potem, łopian?

  Odpowiedz

 • Magdalena

  11 czerwca, 2021 at 6:57 am

  Nie ma na to naszej zgody!!!

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × 1 =