DuchowośćPapieskie pozdrowienia dla uczestników Lednicy 2000

Karol Kwiatkowski5 czerwca, 20213 min

Uczestników XXV Spotkania Młodych Lednica 2000 pozdrowił papież Franciszek. W sobotę podczas transmisji wydarzenia odbywającego się na Polach Lednickich (Wielkopolskie) wyemitowano nagranie wypowiedzi Ojca Świętego.

Z powodu pandemii Lednica, tak jak rok wcześniej, odbywa się online. Uczestnicy gromadzą się nie na Polach Lednickich, ale przy komputerach i telewizorach.

Papież skierował pozdrowienia do uczestników spotkania podczas ostatniej środowej audiencji generalnej w Watykanie.

„Dziś w sposób szczególny jednoczę się duchowo z młodymi, którzy już od 25 lat w tych dniach gromadzą się w Lednicy, u źródeł chrzcielnych Polski, aby odnawiać swoją przynależność do Chrystusa” – powiedział papież Franciszek.

Ojciec Święty przypomniał, że tegorocznym hasłem lednickiego spotkania jest słowo „Usłysz”.

„W Biblii to słowo wprowadza w Dekalog, uwrażliwia sumienia i wzywa do słuchania Pana i do miłowania Go z całego serca, z całej duszy i ze wszystkich sił. Duch Święty, który towarzyszy wam w modlitwie, niech otwiera wasze serca na słuchanie, rozpala waszą miłość do Chrystusa i umacnia waszą wierność Jego słowu. Z serca wam błogosławię!” – dodał.

Papieskie pozdrowienia towarzyszą Lednicy od początku jej istnienia. Wcześniej słowo do młodych zgromadzonych w Wielkopolsce kierowali Jan Paweł II i Benedykt XVI. W materiale filmowym przypominającym historię lednickich spotkań wyemitowano fragmenty wcześniejszych papieskich wypowiedzi.

Spotkania na Polach Lednickich odbywają się od 1997 r. W poprzednich latach gromadziły nawet ponad 150 tys. osób. Twórcą Lednicy był zmarły w grudniu 2015 r. dominikanin o. Jan Góra. (PAP)

Autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ joz/

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

14 − 12 =