ZagranicaWHO/ Ekspertka: szczepienie dzieci przeciw Covid-19 nie jest priorytetem

Karol Kwiatkowski4 czerwca, 202112 min

Szczepienie dzieci przeciw Covid-19 nie jest priorytetem z punktu widzenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), biorąc pod uwagę niezwykle ograniczoną podaż dawek na świecie – powiedziała w czwartek główna ekspertka WHO ds. szczepionek dr Kate O’Brien.

Podczas sesji w mediach społecznościowych O’Brien powiedziała, że programy szczepień przeciw Covid-19 nie powinny się skupiać na dzieciach. „Dzieci mają bardzo, bardzo niskie ryzyko zachorowania na Covid” – oceniła. Dodała, że argumentem za szczepieniem dzieci jest raczej zatrzymanie transmisji niż ochrona ich przed zachorowaniem lub śmiercią.

„Kiedy jesteśmy w naprawdę trudnym położeniu, takim jak teraz, gdy podaż szczepionek jest niewystarczająca dla wszystkich na całym świecie, szczepienie dzieci nie jest priorytetem” – powiedziała.

O’Brien powiedziała, że kluczowe znaczenie ma zaszczepienie pracowników służby zdrowia i osób starszych lub chorych przed nastolatkami i dziećmi.

Dodała, że podanie preparatów dzieciom przed ich powrotem do nauki w szkołach nie jest konieczne, o ile dorośli, z którymi mają kontakt, są zaszczepieni. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • Pelelek

    4 czerwca, 2021 at 10:15 pm

    I co, mam się cieszyć, bo ekspertka tak twierdzi? Ona swoje, a pinokio i minister kowida swoje. Ekspertka zmieni zdanie, jak przestanie brakować szczepionek.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

pięć + pięć =