PolskaZielona Góra/ W piątek piknik pod hasłem „Zaszczepmy w sobie wolność”

Magdalena Targańska3 czerwca, 20213 min

W Zielonej Górze w piątek (4 czerwca br.) odbędzie się piknik pod hasłem „Zaszczepmy w sobie wolność”. Impreza będzie promowała zdrowie i szczepienia przeciwko COVID-19. Nie zabraknie również innych atrakcji – poinformował Urząd Marszałkowski Woj. Lubuskiego.

„W trakcie imprezy będziemy zachęcać do szczepień przeciw COVID-19. Tylko w taki sposób możemy uzyskać zbiorową odporność i szybko wrócić do normalności” – powiedziała cytowana w komunikacie marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Polak.

Na stoisku przychodni Medkol, będzie można uzyskać wszystkie niezbędne informacje na ten temat, a także zapisać się na szczepienie.

Z kolei osoby zainteresowane tematyką badań profilaktycznych dot. nowotworów dowiedzą się, z jakich projektów zdrowotnych mogą obecnie skorzystać Lubuszanie. Informacje te będą dostępne na stoisku Departamentu Zdrowia urzędu marszałkowskiego.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego przygotowała pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej. Będzie też można zobaczyć, jak wygląda w środku jedna z najnowocześniejszych karetek pogotowia w regionie.

Na pikniku znajdzie się też stoisko promocyjne woj. lubuskiego, gdzie będzie można dowiedzieć się, jakie miejsca warto odwiedzić w naszym regionie, a także poznać wszystkie szczegóły na temat zbliżającego się Lubuskiego Festiwalu Otwartych Piwnic i Winnic, który odbędzie się w dniach 18-20 czerwca br.

Organizatorzy przygotowali atrakcje dla najmłodszych. Natomiast dla dorosłych o 16:30 przewidziano projekcja kultowej komedii „Miś”, w reż. Stanisława Barei.

Piknik „Zaszczepmy w sobie wolność” odbędzie się na placu Powstańców Wielkopolskich, początek o godz. 16. (PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

6 − jeden =