PolskaMiał zakaz prowadzenia, wypił 30 piw i kierował autem

Nasza Polska1 czerwca, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

3,5 promila alkoholu miał 39-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk (pow. pilski, woj. wielkopolskie), który pomimo zakazu prowadzenia pojazdów kierował samochodem. Mężczyzna powiedział funkcjonariuszom, że w ciągu doby wypił około 30 piw – podała we wtorek policja.

Oficer prasowy policji w Pile sierż. Wojciech Zeszot przekazał, że w niedzielne popołudnie funkcjonariusz pełniący służbę w posterunku w Białośliwiu otrzymał informację o kierującym fiatem punto, który może być nietrzeźwy. W zatrzymaniu mężczyzny funkcjonariuszowi pomógł policjant po służbie.

Zatrzymanym okazał się 39-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk. „Jego badanie wykazało 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna poinformował policjantów, że w ciągu ostatniej doby wypił około 30 piw. Dodatkowo funkcjonariusze potwierdzili, że 39-latek posiadał aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych” – zaznaczył Zeszot.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu 39-latkowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.(PAP)

Autor: Szymon Kiepel

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

four × one =