PolskaZagranicaZakrzepica po pierwszej dawce szczepionki jednak jest przeciwwskazaniem do przyjęcia drugiej dawki

Nasza Polska27 maja, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Komisja Europejska wprowadziła przeciwskazania do szczepienia dla osób, u których wystąpiła zakrzepica z małopłytkowością po pierwszym szczepieniu produktem Vaxzevria, wyprodukowanym przez AstręZenekę – poinformował w czwartek na stronie Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych jego prezes Grzegorz Cessak.

Prezes przypomniał, że Komisja Europejska 26 maja opublikowała zmianę dotyczącą dopuszczenia do obrotu w Unii Europejskiej szczepionki przeciw COVID-19, Vaxzevria firmy Astra Zeneca AB wraz z charakterystyką produktu leczniczego, oznakowaniem opakowań i ulotką dla pacjenta.

„Zmiana wprowadza przeciwskazania do szczepienia dla osób, u których wystąpiła zakrzepica z małopłytkowością po szczepieniu produktem leczniczym Vaxzevria, jak również dodatkowe informacje dotyczące specjalnych ostrzeżeń, środków ostrożności i działań niepożądanych” – wyjaśnił Cessak.

Charakterystyka produktu leczniczego wraz z ulotką dla pacjenta dostępna jest na stronie: http://www.urpl.gov.pl/pl/urz%C4%85d/szczepionki-covid-19.

Vaxzevria to szczepionka dopuszczona na unijny rynek w styczniu tego roku. To preparat dwudawkowy, podawany domięśniowo. Szczepienia tym preparatem, zgodnie z zaleceniem ministra zdrowia, od 17 maja wykonuje się przy zachowaniu odstępu między dwiema dawkami, wynoszącego co najmniej 35 dni, 5 tygodni. Nie dłużej jednak niż 84 dni.(PAP)

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

five × 2 =