Na jaką replikę ASG warto postawić?

Artykuł Sponsorowany22 maja, 20217 min

Jesteś początkującym graczem ASG i szukasz dobrej repliki na początek? Może to już kolejny rok z tą dziedziną i po prostu chcesz uzupełnić lub ulepszyć swój arsenał? Nie ma to znaczenia, dziś przedstawimy propozycje, które spełnią oczekiwania amatorów i doświadczonych graczy ASG, będzie o replikach karabinków szturmowych, jak i pistoletów. 

Karabinek czy pistolet – co wybrać?

Pierwsze zasadnicze pytanie dotyczy rodzaju broni, na jaką warto postawić. Możliwości są dwie, pierwsza to karabinek szturmowy, a druga to pistolet. Co będzie lepszym rozwiązaniem? Wszystko zależy od Twoich preferencji i budżetu, jednak najlepiej kupić dwa modele, czyli boczniak (broń krótka, pistolet) i replikę ASG broni długiej jednocześnie. Dlaczego tak? Ponieważ przydadzą Ci się w zupełnie innych sytuacjach. Karabinek będzie idealny na otwartej przestrzeni, zapewnia pojemniejszy magazynek, oferuje możliwość strzelania w trybie automatycznym i przede wszystkim zasięg i moc tej broni jest znacznie większy od pistoletu. Broń krótka z kolei to dobry wybór do wąskich korytarzy, sprawdzi się także podczas rekreacyjnego strzelania do puszek.

Jest jeszcze jedna możliwość, czyli strzelba, tania i bardzo mocna replika sprężynowa, która przede wszystkim ma służyć do zabawy na podwórku, ale i do strzelania na polu ASG. Niewysoka cena ma swoje plusy, jest to przede wszystkim zakup, który pozwoli Ci poznać świat Air Soft Gun, jeśli Ci się nie spodoba, nie stracisz wiele. Co więcej, strzelba polecana jest młodszym użytkownikom, na krótkich dystansach, gdy technika i celność jest czasem mniej ważna od szybkości pierwszego strzału, ten rodzaj broni króluje!

Różne rodzaje napędów, na jaki postawić?

W przypadku boczniaków masz do wyboru cztery napędy, każdy z nich o innej charakterystyce. Zacznijmy od wersji sprężynowej, która występuje w tanich replikach wykonanych najczęściej z plastiku. Największą zaletą tego rozwiązania jest niska cena i to byłoby na tyle. W drugim przypadku możesz postawić na pistolety elektryczne, gdzie nie ma konieczności naciągania zamka przed każdym strzałem, są stosunkowo tanie i łatwe w eksploatacji. Ostatnie dwie możliwości to napęd na CO2 oraz greengas, gdzie także nie ma potrzeby naciągać zamka, wszystko odbywa się automatycznie – repliki pistoletów ASG mające tego rodzaju napęd są już droższe od pozostałych jednak dolna granica cen nie jest poza zasięgiem zwykłych odbiorców.

Broń długa to dwie możliwości: napęd sprężynowy i elektryczny – ten pierwszy działa zupełnie tak samo, jak w pistoletach ASG, sprawdzi się u wszystkich użytkowników jednak polecany jest najmłodszym, bo karabinki szturmowe z tym napędem są bardzo lekkie. W przypadku wersji z napędem elektrycznym można mówić o cichej pracy i wysokiej mocy. Co więcej, wiele propozycji dostępnych na rynku ma baterię o pojemności wystarczającej do wystrzelenia nawet kilku tysięcy kulek, co gwarantuje świetną zabawę przez wiele godzin na polu bitwy. Chcemy także zaznaczyć, że repliki ASG karabinów snajperskich zawsze występują z napędem sprężynowym – w tym przypadku wyboru więc nie ma.

Pistolet i karabin – o czym pamiętać przy wyborze repliki?

Kupując pistolet, wybieraj modele wykonane z metalu, jeśli oczywiście możesz sobie na to pozwolić, broń będzie solidniejsza, trwalsza. Zwracaj także uwagę na oryginalne oznaczenia zgodności rozmiaru, co do prawdziwego pistoletu w skali 1:1. Stawiając na karabin szturmowy ASG musisz mieć na uwadze jedną rzecz, czyli gearbox (serce każdej repliki), droższe karabinki elektryczne wyposażone w ten element sprawią, że strzelanie będzie przyjemniejsze i dłuższe, a Ty zastosujesz mocniejsze akumulatory. W tańszych karabinkach ta część będzie gorszej jakości, nie zrażaj się jednak – możesz również postawić na model sprężynowy!

Udostępnij:

Artykuł Sponsorowany

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk