Dr Hałat o segregacji sanitarnej: powinni się tą sprawą zająć prokuratorzy

Segregacji być nie może i dlatego rzecznicy – Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Rzecznik Praw Pacjenta – powinni się tą sprawą zająć, a jeżeli nie rzecznicy, to prokuratorzy – mówił na antenie Radia Maryja w piątkowej audycji „Aktualności dnia” dr Zbigniew Hałat, lekarz epidemiolog, krytykując najnowsze pomysły „walki z pandemią”, takie jak przymusowe szczepienia i paszporty covidowe, jako niezgodne z konstytucją.

Negocjatorzy Parlamentu Europejskiego i Rady UE osiągnęli w czwartek wstępne porozumienie w sprawie unijnego cyfrowego certyfikatu Covid, czyli tzw. paszportu szczepionkowego, który ma umożliwić swobodny przepływ osób w Europie podczas pandemii – poinformowało biuro prasowe PE.

– Segregacji być nie może i dlatego rzecznicy, o których na wstępie mówiłem, powinni się tą sprawą zająć, a jeżeli nie rzecznicy, to prokuratorzy  – podkreślił gość „Aktualności dnia”.

Hałat zwrócił uwagę, że pomysł ten nie ma żadnego medycznego uzasadnienia. Jedynym argumentem za takim rozwiązaniem zdaje się być dyrektywa ze Światowego Forum Ekonomicznego.

– Żądanie, aby pracodawca albo zrealizował wymóg posiadania paszportu potwierdzającego zaszczepienie, albo zwolnił pracownika. Sprawa nie sięga więc tylko do szkół, do szpitali, ale też do rynku pracy – zwrócił uwagę epidemiolog.

Zdaniem gościa Radia Maryja, Polska szczególnie powinna przeciwstawiać się tego rodzaju totalitarnym tendencjom, czyli tzw. paszportom szczepionkowym.

– Każdy ma w swojej rodzinie stratę związaną z totalitaryzmem. Szczególnie powinniśmy się bronić, a nie wyrywać się przed szereg i nie proponować własnych rozwiązań sprzyjających tego rodzaju ausweisom [zaświadczenie wydawane Polakom przez Niemców w czasie okupacji– red.], które będą upoważniać nas do normalnych funkcji życiowych – podkreślił dr Zbigniew Hałat.

Lekarz zaznaczył, że rozwiązania mające na celu walkę z pandemią łamią prawa człowieka, a instytucje mające stać na ich straży nic w tej sprawie nie robią.

– Należy się spytać, gdzie są ci wszyscy rzecznicy, których utrzymujemy z własnych podatków. Gdzie jest Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Rzecznik Praw Pacjenta? Przecież to są zmarnowane pieniądze, jeśli dochodzi do tak masowego łamania praw człowieka, że na podstawie wyniku bardzo zawodnego testu, jakim jest PCR, a tym bardziej test antygenowy, nie udziela się człowiekowi w potrzebie świadczeń zdrowotnych, na które płaci składki całe życie – mówił.

Całość rozmowy jest dostępna [tutaj].

Źródło: Radio Maryja

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk