Prezydent Poznania o szefowej STOP NOP: nie będę dyskutował z idiotką

Nie będę dyskutował, przepraszam, z idiotką, która mnie porównuje do Mengele – powiedział o szefowej STOP NOP, którą jest Justyna Socha, w rozmowie z Telewizją WTK Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania

Grupa osób sprzeciwiających się przymusowi szczepień m.in. szefowa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach Stop NOP, Justyna Socha zooragnizowała pokojowy prostest na osiedlu, na którym mieszka Jaśkowiak. Socha zapraszając na protest za pośrednictwem mediów społecznościowych napisała we wtorek: „Być może będzie okazja podziękować naszemu regionalnemu Mengele (?) za jego sposób pojmowania wolności”.

Jak podało Radio Poznań, we wtorkowy wieczór kilkadziesiąt osób spotkało się w parku im. Jana Pawła II, a następnie grupa przemaszerowała pod budynek, w którym mieści się należące do prezydenta mieszkanie. Na miejscu zdarzenia pojawiła się policja.

Do protestu odniósł się Jacek Jaśkowiak w rozmowie z Telewizją WTK. – Nie będę dyskutował, przepraszam, z idiotką, która mnie porównuje do Mengele. Jednak dyskusja wymaga pewnej umiejętności rozumienia faktów i podstawowych rzeczy. Nie będę się zniżał do poziomu pani Sochy, bo musiałbym się chyba położyć na chodniku – powiedział. – Mieliśmy już w przeszłości różne sytuacje, w których uważano, że Ziemia jest płaska. Ja jednak jestem zwolennikiem oświecenia, rozumu, korzystania z wiedzy ekspertów i uważam, że nie możemy się dać zaszantażować jakiejś grupce osób, które nie wierzą w fakty, nie rozumieją tego, ile osób zmarło, które nie rozumieją, że musimy chronić całe społeczeństwo przed ryzykiem zakażenia i w związku z tym musimy podejmować decyzje, które będą służyły całemu społeczeństwu – dodał.

Justyna Socha tak odpowiedziała Jaśkowiakowi w mediach społecznościowych: Zabolało. Poznaniacy nie chcą być zmuszani do procedur medycznych. Musi Pan to przełknąć. Pewnie powinnam Pana podać do sądu, ale wolę się zająč wsparciem ofiar „dobrodziejstwa”, do którego chce Pan przymuszać łamiąc prawa człowieka. Zachęcam do wsparcia funduszu żeby zapewnić rodzinom pomoc, której nie dostaną ani od władz krajowych, ani lokalnych.

Źródło: Telewizja WTK, Radio Poznań, Facebook

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk