Rzeszów: Sesja rady miasta przerwana, bo Braun nie chciał założyć maseczki

Nasza Polska19 maja, 20213 min

Środowa nadzwyczajna sesja Rady Miasta Rzeszowa została przerwana przez przewodniczącego rady po tym, jak maseczki nie chciał założyć poseł Konfederacji i kandydat na prezydenta stolicy Podkarpacia Grzegorz Braun. Sesja ma być kontynuowana w piątek.

W środę nadzwyczajna sesja została zwołana na popołudnie. Radni mieli się na niej zająć uchwałą, która pozwoliłaby pełniącemu obowiązki prezydenta Rzeszowa Markowi Bajdakowi zatrzymać budowę drogi przez teren ogródków działkowych.

W związku z pandemią sesje rady miasta odbywają się w trybie zdalnym, ale część radnych przychodzi do rzeszowskiego ratusza skąd łączy się z pozostałymi radnymi, którzy pracują w domu. W środę do sali sesyjnej przyszedł też poseł Konfederacji Grzegorz Braun wraz ze swoimi współpracownikami.

Po rozpoczęciu sesji przez przewodniczącego Andrzeja Deca, obecni w sali radni zwrócili uwagę, że Braun nie ma założonej na twarzy maseczki. Przewodniczący poprosił posła i kandydata na prezydenta Rzeszowa o założenie maseczki. Braun nie zrobił tego. Po kilku przerwach, Dec zdecydował o przerwaniu sesji, która ma być kontynuowana w piątek.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory zapowiedziano na 13 czerwca br.

Oprócz Brauna na prezydenta miasta kandydują: popierana przez Prawo i Sprawiedliwość i rzeszowski region NSZZ „Solidarność” wojewoda podkarpacka Ewa Leniart; b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, którego popiera m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050 oraz popierany przez Ferenca, wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. (PAP)

Autor: Wojciech Huk

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk