Rzeszów/ KW Polska 2050 zgłosił Małgorzatę Grzywę jako kandydatkę na prezydenta miasta

Pełnomocnik wyborczy Komitetu Wyborczego Polska 2050 Włodzimierz Zydorczak poinformował we wtorek, że zgłosił do Miejskiej Komisji Wyborczej kandydaturę Małgorzaty Grzywy w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa. Dołączyliśmy także blisko 4 tys. podpisów – dodał.

Komitet wyborczy Małgorzaty Grzywy, która w latach 2010-2014 była wójtem gminy Oświęcim, nie jest tożsamy z ruchem Szymona Hołowni.

To już druga próba rejestracji w komisji wyborczej Grzywy jako kandydatki KW Polska 2050 na prezydenta Rzeszowa. W kwietniu br. Miejska Komisja Wyborcza odmówiła rejestracji jej kandydatury w wyborach z powodu braku wymaganej liczby podpisów.

We wtorek Zydorczak powiedział, że dokonał zgłoszenia Grzywy. „Złożyliśmy dodatkowe 1656 podpisów na 185 kartach. Łącznie zebraliśmy blisko cztery tysiące podpisów poparcia. Złożyliśmy wszystkie stosowne dokumenty i czekamy na decyzję komisji” – dodał pełnomocnik KW Polska 2050.

Obecna na konferencji Grzywa podziękowała wszystkim osobom, które były zaangażowane w zbieranie podpisów. „Mam nadzieję, że w najbliższych dniach poznamy stanowisko Miejskiej Komisji Wyborczej. Proszę trzymać kciuki” – dodała kandydatka.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory pierwotnie były zaplanowane na 9 maja br., ale w związku z pandemią premier przesunął termin na 13 czerwca br.

Komisja wyborcza zarejestrowała do tej pory czterech kandydatów. Są to wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, popierana przez PiS i rzeszowski region NSZZ „Solidarność”; proponowany i wspierany w trakcie kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł; b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, popierany m.in. przez PO, Lewicę, PSL i Ruch Polska 2050, a także poseł Konfederacji Grzegorz Braun.(PAP)

Autor: Wojciech Huk

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk