PolskaDuda dla wPolsce.pl: wygrana w ubiegłorocznych wyborach to wspólny sukces, nie było łatwo go osiągnąć

Magdalena Targańska17 maja, 202113 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Wygrana w ubiegłorocznych wyborach prezydenckich, to wspólny sukces osób, które wierzyły, że bez tego nie da się dalej zmieniać Polski, ale nie był to sukces łatwy do osiągniecia – powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla telewizji wPolsce.pl.

Rozmowa odbyła się z okazji wydania książki „Operacja Duda 2020. Tajemnice kampanii”, której autorem jest dziennikarz wPolsce.pl Marcin Wikło.

Duda wspominał w niej przebieg ubiegłorocznej kampanii prezydenckiej, jej trudy i najbardziej wzruszające momenty. Prezydent przyznał też, że przez panującą pandemię, miniony rok jego urzędowania był trudny i nieprzewidywalny.

„W tamtym momencie nie przewidziałbym, że ta pandemia tak długo, z takim natężeniem będzie nas uciskać. Pod tym względem, to był ogromnie trudny rok, a to przekładało się na wszystko – na sprawy codzienne, zawodowe” – mówił prezydent.

Zapytany, czy miał świadomość tego, co działo się w czasie kampanii wewnątrz koalicji Zjednoczonej Prawicy, przyznał, że dostrzegał i odczuwał początki pojawiającego się konfliktu.

„Tych problemów było znacznie więcej niż wydaje się większości komentatorów. To nie były problemy tylko Zjednoczonej Prawicy, w relacjach pomiędzy koalicjantami, ale to były także problemy wewnętrzne, konkurencja różnych grup, różnych frakcji, także grup interesów w ramach Prawa i Sprawiedliwości” – powiedział Duda.

„To, że to zwycięstwo stało się faktem, to z całą pewnością ogromna zasługa grupy oddanych ludzi, którzy chcieli, aby te wybory były zwycięskie i żeby to zmienianie Polski trwało nadal, wiedzieli, że bez zwycięstwa w wyborach prezydenckich nie byłoby to możliwe” – dodał prezydent. Zaznaczył, że jego wygrana w 2020 r. była sukcesem wspólnym, ale – podkreślił – nie było go łatwo osiągnąć. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Jeden Komentarz

  • jakub

    17 maja, 2021 at 5:43 pm

    Panie Prezydencie, kto odpowie za 130 tysięcy nadmiarowych zgonów w ciągu ostatnich 15 miesięcy?

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

18 − 12 =