Prezydent RP o zwycięstwie Igi Świątek: Brawo! Gratulujemy! Duma!

Wspaniały sukces Igi Świątek! Zwycięstwo w finałowym pojedynku WTA 1000 w Rzymie bez straty gema! To trzecia wygrana Igi w turniejach WTA. W poniedziałek będzie na 10. miejscu w rankingu WTA! – pogratulował zwycięstwa polskiej tenisistce Prezydent RP Andrzej Duda.

„Wspaniały sukces Igi Świątek! Zwycięstwo w finałowym pojedynku WTA 1000 w Rzymie bez straty gema! To trzecia wygrana Igi w turniejach WTA. W poniedziałek będzie na 10. miejscu w rankingu WTA! Brawo! Gratulujemy! Duma!” – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Swój wpis opatrzył trzema emotikonami przedstawiającymi kciuk w górę, otwarcie szampana oraz bukiet kwiatów.

Iga Świątek, wygrywając turniej WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie, wywalczyła drugi w karierze tytuł w tourze. Niespełna trzy miesiące temu triumfowała na twardej nawierzchni w Adelajdzie.

W finale takich zawodów 19-letnia tenisistka z Raszyna zagrała teraz po raz trzeci. W 2019 roku na „mączce” w Lugano musiała uznać wyższość Słowenki Polony Hercog.

W niedzielę po raz pierwszy wystąpiła zaś w decydującym spotkaniu imprezy WTA 1000, która rangą ustępuje tylko zmaganiom wielkoszlemowym.

Świątek ma też już w dorobku sukces wielkoszlemowy – w październiku ubiegłego roku wygrała French Open. W pozostałych turniejach tej rangi jeszcze nigdy nie dotarła do ćwierćfinału. Najbliżej była w Australian Open, w którego dwóch ostatnich edycjach odpadła w 1/8 finału.

Obecnie zajmuje 15. miejsce w światowym rankingu, ale dzięki sukcesowi w Rzymie w poniedziałek awansuje na 10., najwyższe w karierze. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk

Related Posts