Ks. bp Tadeusz Bronakowski: Nietrzeźwość prowadzi do grzechów ciężkich

Nietrzeźwość prowadzi do grzechów ciężkich, łamania sumień, niszczenia małżeństw i rodzin, do degradacji duchowej, psychicznej, biologicznej i materialnej społeczeństwa – powiedział ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych, w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” w TV Trwam.

– To abstynenci i ludzie umiarkowani mają do odegrania niezwykle ważną rolę w dziele otrzeźwienia naszego narodu. Kroczą oni na czele marszu po trzeźwość. Jego celem jest wprowadzanie normalności do życia osobistego, życia w naszych rodzinach i całym społeczeństwie – zaznaczył przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

– Wielką rolę odgrywają wspólnoty samopomocowe opierających się na programie 12 kroków, a także stowarzyszeń abstynenckich – kościelnych i świeckich. Są to środowiska, które podejmują ofiarnie i owocnie pracę na rzecz trzeźwości i konsekwentnie promują kulturę abstynencji. Najważniejszą jednak rolę w procesie upowszechniania w narodzie trzeźwego stylu życia spełnia rodzina. To ona najwięcej zyskuje wtedy, kiedy jej członkowie są wolni od uzależnień. (…) To właśnie w rodzinie najbardziej błogosławione owoce przynosi dar abstynencji ze strony małżonków i rodziców. Bardzo ważne jest też promowanie wiedzy o problemach alkoholowych oraz o sposobach przezwyciężania – zwrócił uwagę ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Źródło: Radio Maryja

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk