ZagranicaTrzy rakiety wystrzelono w stronę Izraela z terytorium Syrii

Nasza Polska14 maja, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Trzy rakiety wystrzelono w kierunku Izraela z terytorium Syrii – napisała w piątek w oświadczeniu na Twitterze izraelska armia. Były to pierwsze rakiety wystrzelone z Syrii od początku eskalacji przemocy pomiędzy armią izraelską i palestyńskim Hamasem.

W oświadczeniu podano, że jedna z rakiet spadła w godzinach wieczornych na terytorium Syrii. Na razie brak bezpośredniej reakcji ze strony Damaszku.

Dwie inne rakiety zostały zestrzelone nad terenami niezamieszkanymi na północy Izraela.

Do incydentu doszło w czasie eskalacji napięcia pomiędzy Izraelem a rządzącym w Gazie Hamasem. Od wybuchu przemocy w poniedziałek zatrzymano ponad 750 osób, a ponad 400 osobom przedłużono areszt – informuje na swej stronie internetowej anglojęzyczny dziennik izraelski.

Wcześniej w piątek po stronie granicy izraelsko-libańskiej, izraelscy żołnierze ostrzelali kilku libańskich demonstrantów, którym udało się na chwilę przedostać na drugą stronę granicy.

Według armii izraelskiej tarcza antyrakietowa Żelazna Kopuła przechwyciła około 90 proc. z 2000 rakiet wystrzelonych od poniedziałku ze Strefy Gazy, terytorium kontrolowanego przez Hamas. (PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

19 − sixteen =