Maląg: nie przewidujemy wprowadzenia kryterium dochodowego w programie 500 plus

Program „Rodzina 500 plus” będzie nadal programem powszechnym. Nie przewidujemy wprowadzenia kryterium dochodowego – powiedziała w piątek w Programie I Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg.

„Program +Rodzina 500 plus+ będzie realizowany jako program powszechny. A więc kryterium dochodowe – rzeczywiście w przestrzeni publicznej pojawiały się informacje, że zostanie wprowadzone – tutaj nie przewidujemy takiej zmiany” – powiedziała.

W sobotę odbędzie się prezentacja nowego programu PiS Polski Ład. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami składać ma się z obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca – godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia – czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w czwartek, że w ramach Polskiego Ładu zostanie przedstawiona kontynuacja programu „Rodzina 500 plus”.

Świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500 plus” przysługuje na wszystkie dzieci do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. Minister przypomniała, że do rodzin trafiło z tego programu już ponad 140 mld zł.(PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk