Doradca premiera proponuje zakaz przemieszczania się i godzinę policyjną dla osób, które nie chcą się szczepić

Godzinę policyjną, a nawet wprowadzenie zakazu przemieszczania się między województwami dla osób, które nie chcą się szczepić – proponował podczas rozmowy w Radiu ZET profesor Miłosz Parczewski, główny lekarz ds. Covid-19 w Zachodniopomorskiem i jeden z doradców premiera ds. pandemii.

– Nie można dać takim ludziom (niezaszepionym – przyp. red.) szansy na zakażanie innych – przekonuje w rozmowie z Radiem ZET prof. Parczewski. Jak mówi, nie można nikogo siłą, ani przepisami zmusić do szczepienia się przeciwko Covid-19, ale można sprawić, żeby taka osoba sama zdecydowała, że się zaszczepi.

– Godzinę policyjną, a nawet wprowadzenie zakazu przemieszczania się między województwami dla osób, które nie chcą się szczepić – proponuje doradca premiera.

Resort zdrowia podał, że nowe zakażenia dotyczą osób z województw: śląskiego (432), mazowieckiego (400), dolnośląskiego (307), wielkopolskiego (306), małopolskiego (244), łódzkiego (241), pomorskiego (230), zachodniopomorskiego (215), lubelskiego (196), kujawsko-pomorskiego (169), opolskiego (98), warmińsko-mazurskiego (92), świętokrzyskiego (86), podlaskiego (78), podkarpackiego (77), lubuskiego (67).

Jak przekazało ministerstwo, 50 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID-19 zmarło 80 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 209 osób. Razem to 289 zgonów.

Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto pierwszy przypadek koronawirusa, potwierdzono go u 2 849 014 osób. Od tego czasu zmarło 71 311chorych z COVID-19.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • Marcin

  14 maja, 2021 at 1:40 pm

  „– Godzinę policyjną, a nawet wprowadzenie zakazu przemieszczania się między województwami dla osób, które nie chcą się szczepić – proponuje doradca premiera.”

  A może jeszcze łapanki na ulicach i rozstrzeliwanie nieszczepionych?
  Co to za pieprz…ny felczer?
  Łapiduchowi się w głowie poprzewracało…!!!!!!!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk