Centrum Handlowo-Szczepionkowe w Markach – pierwsze takie w Polsce

Nasza Polska11 maja, 20213 min

Od środy w Centrum Handlowym M1 w podwarszawskich Markach uruchomiony zostanie punkt szczepień powszechnych – poinformował we wtorek PAP burmistrz Miasta Marki Jacek Orych. Na razie marecki punkt szczepień w M1 będzie otrzymywał 700 szczepionek tygodniowo.

O przygotowaniu punktu szczepień powszechnych zdecydował samorząd Marek. Partnerem medycznym, który będzie realizował szczepienia, zostało Centrum Medyczne Riemer.

„W ostatnim tygodniu kwietnia przeszliśmy drobiazgową kontrolę Narodowego Funduszu Zdrowia. Uzyskaliśmy pozytywny wynik” – zaznaczył Orych.

Lokalizacja punktu szczepień w mareckim centrum handlowym ma być udogodnieniem dla mieszkańców miasta. Jak zauważyła Małgorzata Kiliańska, dyrektor regionalny Metro Properties, zarządcy centrów handlowych M1 w Polsce, centrum handlowe jest dobrze skomunikowanym miejscem zakupowym, zarówno na mapie Marek, jak i północnej części Warszawy.

„Dojazd do M1, zarówno komunikacją miejską, jak i prywatnym transportem, jest łatwy i komfortowy, a lokalizacja miejsca na mapie nie powinna sprawiać trudności również pacjentom, przyjeżdżającym na szczepienie z odległych miejscowości” – powiedziała Kiliańska.

Obecnie w Markach działają trzy punkty szczepień. „Liczymy, że uruchomienie czwartego w znaczący sposób przyspieszy budowanie odporności naszej społeczności. Możliwości czwartego punktu to wykonanie minimum 350 szczepień dziennie” – podkreślił Orych.

Punkt będzie czynny w godzinach 11.00-20.00 w te dni, które nie są objęte ustawowym zakazem handlu (tj. od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe).

Na razie marecki punkt szczepień w M1 będzie otrzymywał 700 szczepionek tygodniowo. (PAP)

Autor: Daria Kania

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk