PolskaWrocław/ Rektor uniwersytetu medycznego: szczepienia studentów mogą zaważyć na tym, jak będą wyglądały zajęcia w najbliższym roku akademickim

Rektor uniwersytetu medycznego we Wrocławiu prof. Piotr Ponikowski zwrócił się z apelem do studentów, aby zaszczepili się przeciwko COVID-19. „Uruchomienie programu szczepień daje szansę na to, byśmy mogli ponownie się spotkać w salach wykładowych” – powiedział rektor.

O udział studentów w szczepieniach, wraz z prof. Ponikowskim, zaapelowali również rektorzy innych wrocławskich uczelni – przekazała w niedzielę PAP rzeczniczka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu Monika Kowalska.

„Zwracam się do was, bo w najbliższych dniach to wasze zaangażowanie może zaważyć na tym, jak będą wyglądały zajęcia w najbliższym roku akademickim” – powiedział prof. Ponikowski w nagraniu skierowanym do wrocławskich studentów.

Rektor dodał, że uruchomienie programu szczepień daje szansę na ponowne spotkanie w salach wykładowych, laboratoriach i pracowniach. „Żebyśmy mogli wrócić do normalnego życia. To może być dla was najważniejszy egzamin – z odpowiedzialności” – powiedział rektor wrocławskiego uniwersytetu medycznego.

Władze uczelni wskazują, że dzięki współpracy wrocławskich uczelni udało się zaszczepić większość nauczycieli akademickich, a za kilka dni szczepionkę będą mogli otrzymać studenci. Zwrócono przy tym uwagę, że dzięki szczepieniom studentów uczelni medycznych w ramach grupy zero mogli oni wrócić do zajęć stacjonarnych i praktyk studenckich.

„Otwarcie Narodowego Programu Szczepień dla młodszych roczników daje szansę na powrót do akademickiej normalności także innym wrocławskim uczelniom” – podkreślono.

We Wrocławiu studiuje około 80 tys. osób.(PAP)

Autor: Piotr Doczekalski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

cztery × trzy =