WiadomościPrezydent Litwy rozpoczął wizytę w Polsce

Od ceremonii powitania przed wejściem głównym w Belwederze przez prezydenta Andrzeja Dudę i pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę w niedzielę wizytę w Polsce rozpoczął prezydent Litwy Gitanas Nauseda wraz z małżonką Dianą Nausediene.

Wieczorem w Belwederze odbędzie się spotkanie par prezydenckich Polski i Litwy.

Prezydent Litwy w poniedziałek weźmie udział w uroczystościach z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W poniedziałek rano w gmachu Sejmu odbędzie się uroczyste posiedzenie Izb Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Sejmu Republiki Litewskiej, w trakcie którego głos zabiorą prezydenci Duda i Nauseda.

Następnie prezydenci Polski i Litwy, jak również prezydent Łotwy Egils Levits wezmą udział w mszy św. w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela.

Z kolei w poniedziałek w południe na Zamku Królewskim odbędą się uroczystości państwowe z okazji Święta Narodowego w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja z udziałem pięciorga prezydentów: Dudy, Nausedy, Levitsa, a także prezydent Estonii Kersti Kaljulaid i prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Pięcioro liderów państw regionu podpisze wspólną deklarację oraz weźmie udział w debacie na temat przyszłości Europy.(PAP)

Autor: Marzena Kozłowska

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

3 × pięć =