PolskaRzeszów: Były europoseł poparł Grzegorza Brauna. „Ferenc na starość zdziwaczał”

Nasza Polska28 kwietnia, 20213 min

Były eurodeputowany, prof. Mirosław Piotrowski poparł w środę kandydaturę posła Konfederacji Grzegorza Brauna w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa. Wystąpił na wspólnej konferencji prasowej z kandydatem.

„Chcę powiedzieć, że aby Rzeszów był królową na wschodniej ścianie Polski musi dobrze wybrać. Musi wybrać dobrego prezydenta” – powiedział prof. Piotrowski.

Jego zdaniem, „są cztery kandydatury, ale tak naprawdę mamy do czynienia ze zwarciem dwóch bloków”. „Jednego zamkniętego układu socjalistycznego i samodzielnego, prawicowego, wolnościowego kandydata jakim jest pan poseł Grzegorz Braun” – mówił były eurodeputowany.

Piotrowski odniósł się także do wsparcie jakiego w wyborach wiceministrowi sprawiedliwości Marcinowi Warchołowi udzielił były prezydent miasta Tadeusz Ferenc.

„Jadąc do państwa widziałem billboardy, że pan prezydent Ferenc popiera jednego z tych lewicowych kandydatów, z tego układu lewicowego. Uznając ogromne zasługi pana prezydenta Ferenca dla tego miasta, nie sposób w tej sytuacji nie wytłumaczyć (inaczej) jak tylko tym, że na starość zdziwaczał gdyż powinien poprzeć pana Grzegorza Brauna” – powiedział Piotrowski.

„Sądzę, że ta kandydatura daje perspektywy i daje gwarancje, że to miasto będzie dobrze się rozwijało” – dodał.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 roku Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory zarządzone zostały początkowo na 9 maja, ale ich termin został przesunięty na 13 czerwca, co uzasadniano sytuacja epidemiczną.

Oprócz Brauna w wyborach startują: popierana przez Prawo i Sprawiedliwość i rzeszowski region NSZZ „Solidarność” wojewoda podkarpacki Ewa Leniart; proponowany i konsekwentnie wspierany w trakcie kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł oraz b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, którego popierają m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050.(PAP)

Autor: Alfred Kyc

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 − 1 =