PolskaRzeszów: Były europoseł poparł Grzegorza Brauna. „Ferenc na starość zdziwaczał”

Nasza Polska28 kwietnia, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Były eurodeputowany, prof. Mirosław Piotrowski poparł w środę kandydaturę posła Konfederacji Grzegorza Brauna w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa. Wystąpił na wspólnej konferencji prasowej z kandydatem.

„Chcę powiedzieć, że aby Rzeszów był królową na wschodniej ścianie Polski musi dobrze wybrać. Musi wybrać dobrego prezydenta” – powiedział prof. Piotrowski.

Jego zdaniem, „są cztery kandydatury, ale tak naprawdę mamy do czynienia ze zwarciem dwóch bloków”. „Jednego zamkniętego układu socjalistycznego i samodzielnego, prawicowego, wolnościowego kandydata jakim jest pan poseł Grzegorz Braun” – mówił były eurodeputowany.

Piotrowski odniósł się także do wsparcie jakiego w wyborach wiceministrowi sprawiedliwości Marcinowi Warchołowi udzielił były prezydent miasta Tadeusz Ferenc.

„Jadąc do państwa widziałem billboardy, że pan prezydent Ferenc popiera jednego z tych lewicowych kandydatów, z tego układu lewicowego. Uznając ogromne zasługi pana prezydenta Ferenca dla tego miasta, nie sposób w tej sytuacji nie wytłumaczyć (inaczej) jak tylko tym, że na starość zdziwaczał gdyż powinien poprzeć pana Grzegorza Brauna” – powiedział Piotrowski.

„Sądzę, że ta kandydatura daje perspektywy i daje gwarancje, że to miasto będzie dobrze się rozwijało” – dodał.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 roku Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory zarządzone zostały początkowo na 9 maja, ale ich termin został przesunięty na 13 czerwca, co uzasadniano sytuacja epidemiczną.

Oprócz Brauna w wyborach startują: popierana przez Prawo i Sprawiedliwość i rzeszowski region NSZZ „Solidarność” wojewoda podkarpacki Ewa Leniart; proponowany i konsekwentnie wspierany w trakcie kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł oraz b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, którego popierają m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050.(PAP)

Autor: Alfred Kyc

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

ten − 10 =