PolskaProf. Chazan: Polskie dzieci żyją w Pandemii Strachu

Karol Kwiatkowski27 kwietnia, 20215 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Polskie dzieci najdłużej ma świecie pozbawione są właściwej edukacji i żyją w niezrozumiałej często dla nich Pandemii Strachu, uniemożliwiajacej prawidłowy rozwój psychofizyczny – napisała profesor Ryszarda Chazan w mediach społecznościowych. 

Koniec pandemii SARSCoV2 nie nastąpi jeśli slużba zdrowia nie zacznie funcjonować normalnie – zaczeła swoją wypowiedź prof. Ryszarda Chazan z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych Pneumonologii i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zdaniem prof. Chazan prawdziwą ocenę stopnia nasilenia pandemii SARSCoV2 umozliwiłoby zalecenie wykonania taniego testu oceniajacego obecnośc przeciwciał anty SARSCoV, zamiast wykonywania wszystkim przyjmowanym do szpitala testu PCR na obecność koronawirusa. Uzsadania to tym, że przeciwciała ma znaczny odsetek osób przyjmowanych do szpitali, które zgłaszają się bez objawów COVID a z powodu zaostrzenia wielu chorób przewlekłych lub objawów ostrych (często zbyt późno, żeby uzyskać odpowiednie leczenie).

Chazan zwraca uwagę, że bardziej dokładne dane dotyczace liczby chorych i zgonów z powodu COVID-19 pozwoliłyby szybciej przywrócić normalną prace służby zdrowia i otworzyłyby dostęp wszystkim chorym do diagnostyki i leczenia, a rządzącym dałyby podstawę do szybszego luzowania obostrzeń, a przede wszystkim pozwoliłyby na powrót wszystkich dzieci i młodzieży do szkół.

Polskie dzieci najdłużej ma świecie pozbawione są właściwej edukacji i żyją w niezrozumiałej często dla nich Pandemii Strachu, uniemożliwiajacej prawidłowy rozwój psychofizyczny

– podkreśla prof.

– Wirusy były zawsze,tylko nikt ich w przeszłości nie identyfikował. Wirusy zawsze będą z nami czasem mniej czasem bardziej zjadliwe. Niemal każdego dnia, pojawia się jakaś nowa odmiana wirusa. Najnowszy wariant SARSCoV2 ma aż 34 mutacje i pochodzi z Afryki. 14 z 34 mutacji dotyczy niestety białka kolca, to jest tej części wirusa, która ułatwia mu wejście do komórek naszego organizmu (dla porównania w wariancie brytyjskim jest 17 mutacji ,w tym 8 dotyczących białka kolca) – podkreśla Chazan.

Lekarz podkreśla, że u osób, które miały w przeszłości dodatni wynik testu na koronawirusa przeciwciała anty SARSCoV utrzymują się długo. Wyniki badań opublikowane w ostatnich tygodniach potwierdziły obecność wysokiego miano przeciwciał u ozdrowieńców nawet po jedenastu miesiącach od zakażenia.

– Pamiętaj!! koronawirus – to nie wyrok, prawidłowo fukcjonująca opieka medyczna pomoże w walce z wirusem (potrafimy leczyć mamy leki, nigdy nie zabraknie szczepionek). Jednak my sami musimy zadbać o naszą odporność, zachować higieniczny tryb życia, ruch na świeżym powietrzu, dieta bogata w naturalne witaminy a przede wszystkim pokonać pandemie strachu i optymistycznie patrzyć w przyszłość – apeluje prof. Chazan.

Całą wypowiedź prof. dr hab. n. med. Ryszardy Chazan można przeczytać poniżej.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

jeden × 5 =