ZagranicaWspółzałożycielka ruchu Black Lives Matter kupiła kilka luksusowych posiadłości za miliony dolarów

Karol Kwiatkowski22 kwietnia, 20216 min

Patrisse Khan-Cullors, współzałożycielka ruchu Black Lives Matter, kupiła kilka luksusowych posiadłości za miliony dolarów – donosi New York Post.

Według NYP marksistka kupiła w zeszłym miesiącu posiadłość Topanga Canyon o wartości 1,4 miliona dolarów w niewielkiej odległości od Malibu w Los Angeles. Nieruchomość o powierzchni 2370 stóp kwadratowych ma „strzeliste sufity, świetliki i mnóstwo okien” z widokiem na kanion. Posiadłość Topanga Canyon, które obejmuje dwa domy, jest tylko jedną z trzech nieruchomości, których właścicielką jest Khan-Cullors w okolicy Los Angeles.

Patrisse Khan-Cullors to amerykańska artystka i aktywistka praw człowieka, współzałożycielka Black Lives Matter, identyfikuje się jako aktywistka queer.

Niektórych aktywistów Blacek Lives Matter zaskoczyły rewelacje dotyczące nieruchomości.

Hawk Newsome, szef Black Lives Matter Greater New York City, który nie jest powiązany z fundacją Black Lives Matter Global Network Foundation Khan-Cullors, wezwał do „niezależnego dochodzenia”, aby dowiedzieć się, jak fundacja wydaje pieniądze.

„Jeśli będziesz nazywać siebie socjalistą, musisz zapytać, ile z jej własnych pieniędzy trafia na cele charytatywne” – powiedział Newssome i dodał. „To naprawdę smutne, ponieważ sprawia, że ludzie wątpią w ważność ruchu i przeoczają fakt, że to ludzie niosą ten ruch”.

W zeszłym roku Khan-Cullors wraz z małżonką Janaya Khan wyruszyli do Georgii, aby nabyć czwarty dom – „niestandardowe ranczo” na 3,2 akrach na wsi, wyposażone w prywatny hangar lotniczy z apartamentem typu studio nad nim. Publiczny pas startowy o nawierzchni utwardzonej / trawiastej, który może pomieścić małe samoloty.

Dom z trzema sypialniami i dwiema łazienkami, około 30 minut od Atlanty, posiada kryty basen i oddzielny „warsztat dla samochodów kempingowych”, który może pomieścić naprawę przyczep stacjonarnych lub małego samolotu, zgodnie z wykazem nieruchomości.

Posiadłość Peach State została zakupiona w styczniu 2020 roku za 415 000 dolarów, dwa lata po publikacji bestsellerowego pamiętnika Khan-Cullors „When They Call You a Terrorist”.

W październiku aktywistka podpisała „wieloplatformową umowę” z Warner Bros. Television Group, aby pomóc w tworzeniu treści dla „czarnych głosów, które były historycznie marginalizowane” – powiedziała w oświadczeniu.

Nie wiadomo, jakie wynagrodzenie otrzymała Khan-Cullors w ramach obu umowów.

Khan-Cullors zaczęła kupować nieruchomości w Los Angeles w 2016 roku, kilka lat po tym, jak ruch na rzecz praw obywatelskich, który zaczęła od hashtagu – #blacklivesmatter – z innymi aktywistkami Alicią Garza i Opal Tometi zaczął zdobywać popularność na całym świecie.

W tym roku kupiła dom z trzema sypialniami i 1,5 łazienką w Inglewood za 510 000 dolarów. Obecnie jest wart prawie 800 000 dolarów. Khan-Cullors dodała swoją żonę, współzałożycielkę Black Lives Matter w Kanadzie, do aktu rodzinnego trustu w zeszłym roku. Para pobrała się w 2016 roku.

Dwa lata później, w 2018 roku, Khan-Cullors kupiła czteropokojowy dom w południowym Los Angeles, wieloetnicznej dzielnicy. Khan-Cullors zapłacił 590 000 dolarów za dom o powierzchni 1725 stóp kwadratowych, chociaż według publicznych źródeł cena wzrosła do 720 000 dolarów.

Trzy z domów zostały kupione na nazwisko Khan-Cullors, a nieruchomość Topanga Canyon została zakupiona przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

W zeszłym roku Khan-Cullors i Khan zostali zauważeni na Bahamach, szukając posiadłości w Albany. Elitarna enklawa rozciąga się na „600 akrach oceanu” i obejmuje prywatną przystań oraz designerskie pole golfowe. Obecne domy na sprzedaż to kamienica o powierzchni prawie 8000 stóp kwadratowych z sześcioma sypialniami, pokojem medialnym i widokiem na przystań. Cena jest dostępna tylko na życzenie, zgodnie ze stroną internetową ośrodka.

Źródło i zdjęcia nieruchomości: New York Post.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

osiemnaście − dwanaście =