GospodarkaPolskaWiceminister rozwoju o odmrażaniu gospodarki: rozmawiamy m.in. z gastronomią o ogródkach

Karol Kwiatkowski22 kwietnia, 20213 min

Chcielibyśmy przygotować rozwiązania dla branży eventowe , które pozwolą przenieść część przedsięwzięć na otwartą przestrzeń – mówiła w czwartek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. Zaznaczyła, że trwają też rozmowy z gastronomią o ogródkach. 

Wiceszefowa MRPiT pytana w audycji portalu onet.pl o odmrażanie gospodarki wskazała: „Jeżeli uda nam się wyszczepić znaczącą część społeczeństwa, wchodzimy w kolejny etap stabilności gospodarczej. W przyszłym tygodniu podejmujemy duże wyzwanie, żeby przedstawić to w perspektywie 4-5 tygodni”.

Chodzi, jak powiedziała, o „plan odmrażania na sam maj”. „To ma związek z licznymi imprezami, komuniami, chrzcinami, weselami” – wyjaśniła.

„Również dla branży eventowej chcielibyśmy przygotować rozwiązania, które pozwolą (…) w momencie, kiedy będziemy mieli coraz częściej ciepłą pogodę, dobrą pogodę, część przedsięwzięć przenieść na otwartą przestrzeń” – wskazała. Dodała, że prowadzone są też rozmowy „z gastronomią o ogródkach”.

Semeniuk przyznała, że osobiście jest zwolennikiem takiego poluzowania. „Ale moje +tak+ musi się jeszcze spotkać ze słowem +tak+ ze strony Rady Medycznej” – dodała.

Wiceminister wyraziła nadzieję, że okres wakacyjny będzie czasem stabilności gospodarczej. „Te gałęzie gospodarki, które uda nam się przenieść w znaczącej części na otwartą przestrzeń – tutaj mówię o parkach rozrywki – będziemy starali się otwierać” – powiedziała.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w środę, że w 11 województwach: małopolskim, pomorskim, zachodniopomorskim, lubelskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, podkarpackim, świętokrzyskim, podlaskim i lubuskim, od poniedziałku 26 kwietnia będą mogły działać salony urody, fryzjerskie i kosmetyczne. Natomiast w woj.: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim utrzymane zostają dotychczas obowiązujące obostrzenia.(PAP)

autor: Magdalena Jarco

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 + jedenaście =