ZagranicaKto powiedział, że przestępstwo nie popłaca?

Karol Kwiatkowski22 kwietnia, 20217 min

NFT (ang. non-fungible token), unikatowe tokeny, powiązane z przedmiotami mafijnymi z rozmachem wchodzą na giełdę blockchain. 

LAS VEGAS, 21 kwietnia 2021 r. /PRNewswire/ — Wielu słynnych gangsterów leży gdzieś zakopanych na pustyni albo poszło spać z rybkami, jednak ich narzędzia pracy nadal istnieją i mają się dobrze, czekając na nowych właścicieli w świecie cyfrowym.

Założyciele Las Vegas Mob Experience, właściciele największej w historii kolekcji autentycznych artefaktów, pamiątek, zdjęć i materiałów wideo poświęconych przestępczości zorganizowanej, reaktywują swój interaktywny projekt z pewnym urozmaiceniem.

Firma, która obecnie funkcjonuje pod nazwą „The Mob Experience”, będzie udostępniać wybrane reprezentacyjne pozycje ze swojej kolekcji za pośrednictwem OpenSea do kupienia w formie NFT przez dwa tygodnie począwszy od 22 kwietnia 2021 r.

Reprezentacyjne artefakty w formie NFT można oglądać na stronie https://MobExperienceNFT.com.

NFT (ang. non-fungible token), czyli unikatowe tokeny, stały się cyfrowymi odpowiednikami wszelkiego rodzaju przedmiotów kolekcjonerskich. Nawet ci, których nie ma już na tym świecie, mogą zyskać drugie życie dzięki podpisom zaszyfrowanym w technologii blockchain.

W pierwszej ofercie The Mob Experience obejmującej 8 najcenniejszych artefaktów w serii NFT znajdą się następujące reprezentacyjne przedmioty:

· jedyny egzemplarz pistoletu należącego do Bugsy’ego Siegela,

· jedyny egzemplarz 5-stronicowego listu napisanego własnoręcznie przez Bugsy’ego Siegela do żony na temat jego rodziny. Siegel napisał list podczas podróży samolotem do Las Vegas, kilka miesięcy przed tym, jak został zamordowany we własnym domu – jest to jeden z najsłynniejszych przykładów porachunków mafijnych w historii,

· Medal Wolności Meyera Lansky’ego przyznany Lansky’emu przez prezydenta Trumana podczas tajnej ceremonii w Białym Domu za pomoc mafii w zwycięstwie wojsk alianckich w operacji Husky i operacji Underworld w czasie II wojny światowej,

· jedyny egzemplarz odręcznego 3-stronicowego listu Ala Capone do syna, w którym udziela mu życiowych rad i opisuje swoje codzienne życie w więzieniu Alcatraz,

· tajemniczy list od agenta FBI do szefa mafii Jimmy’ego „Niebieskookiego” Alo, w którym dostaje on cynk o ważnym dochodzeniu zgodnie z życzeniem jego umierającego ojca, aby oddać przysługę,

· marynarka, krawat, koszula i kapelusz Meyera Lanksy’ego (komplet). Marynarka w pepitkę pasuje do marynarki jego przyjaciela Bugsy’ego Siegela, a kapelusz był noszony przez Meyera po powrocie z Izraela, gdy został aresztowany bezpośrednio po przyjeździe,

· osławione mosiężne kastety Mickey Cohena, „lekko zużyte”,

· ręcznie pisane dzienniki Meyera Lansky’ego.

Pomysłodawcą współpracy z The Mob Experience w zakresie przekształcenia najbardziej pożądanych elementów kolekcji w NFT był odnoszący sukcesy model i aktor, który stał się przedsiębiorcą i inwestorem w kryptowaluty, Michael Evers

Michael Evers powiedział: „Nigdy wcześniej kolekcja o jakości muzealnej nie była powiązana z rynkiem NFT. Szansa dla fanów i kolekcjonerów przedmiotów mafijnych, jak również dla właścicieli NFT, aby jako jedyni na świecie mogli posiadać na własność niezwykły i unikatowy, jedyny w swoim rodzaju kawałek historii, jest niezwykle interesującą nowością na rynku NFT – kontynuujeEvers. – Ponadto każdy właściciel NFT będzie miał możliwość umieszczenia swojego imienia lub pseudonimu w The Mob Experience w Las Vegas obok rzeczywistego artefaktu związanego z NFT, który nabył” -dodał.

Jay Bloom, pierwotny założyciel Las Vegas Mob Experience i obecny prezes Pegasus Group Holdings, LLC, powiedział: „Jesteśmy podekscytowani perspektywą umożliwienia ludziom nabycia tych reprezentacyjnych egzemplarzy w formie NFT i udostępnienia ich fanom mafii i NFT na całym świecie. Każdy eksponat w naszej kolekcji 1500 artefaktów jest jedyny w swoim rodzaju i ma swoją historię do opowiedzenia, tak samo jak nasze pierwsze oferty NFT, z której każda będzie unikatowa”.

The Mob Experience planuje otworzyć interaktywną siedzibę stacjonarną w Las Vegas w pierwszym kwartale 2022 roku, gdzie fizyczne artefakty powiązane z NFT będą zajmowały szczególne miejsce.

Źródło: The Mob Experience

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × 4 =