PolskaW środę nowe informacje rządu w sprawie obostrzeń

Karol Kwiatkowski21 kwietnia, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Po środowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego – zgodnie z zapowiedzią rzecznika rządu Piotra Müllera – planowane jest przekazanie nowych informacji na temat obostrzeń.

Większość obowiązujących obecnie obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa przedłużono do 25 kwietnia, ale od 19 kwietnia zostały otwarte żłobki i przedszkola. Hotele pozostaną nieczynne włącznie do 3 maja.

„Jutro będzie Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego i faktycznie po tym zespole planowane jest przekazanie informacji na temat obostrzeń” – oświadczył rzecznik rządu we wtorek rano w TVP1.

Müller podkreślił, że ograniczenia będą luzowane wieloetapowo.

Z kolei minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z Radiem Zet nie wykluczył, że obostrzenia będą wprowadzane i luzowane regionalnie.

„Dziś i jutro będą trwały intensywne konsultacje. Wydaje się, że jednak pójście w kierunku regionalizacji jest taką naturalną ścieżką w tej chwili, bo jeżeli porównujemy sytuację na Śląsku, gdzie jest największa w Polsce liczba zakażeń do sytuacji na Podkarpaciu, gdzie jest najmniejsza, to są to dwa różne światy pod względem epidemicznym” – ocenił Niedzielski.

Szef resortu zdrowia wskazał, że w pierwszej kolejności priorytetem jest przywrócenie edukacji, a więc powrót do szkół klas I-III.

Zapowiedział, że w dalszej kolejności odmrażanie będą usługi (m.in. branża beauty), handel wielkopowierzchniowy, hotele, a na końcu restauracje i siłownie.

Pytany z kolei o zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu, zaznaczył, że musi być mała częstotliwość występowania wirusa i można się tego spodziewać bliżej końca maja.

Zdaniem szefa MZ większego luzowania obostrzeń należy spodziewać się bliżej przełomu maja i czerwca.

Również rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej, że rozważany jest regionalny wariant luzowania obostrzeń. (PAP)

autor: Mateusz Roszak

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwanaście + siedem =