GospodarkaPolskaPlan dalszego postępowania m.in. przy otwieraniu branż gospodarki – w następną środę

Karol Kwiatkowski21 kwietnia, 20213 min

Jeśli chodzi o plan dalszego postępowania m.in. przy otwieraniu branż gospodarki musimy brać pod uwagę jak będzie wyglądało dalsze tempo spadku liczby zakażeń; chcemy się temu przez tydzień przyjrzeć – zaznaczył szef MZ Adam Niedzielski. Taki plan – dodał – ma zostać przedstawiony w następną środę.

Pytany na konferencji prasowej o kolejne etapy odmrażania gospodarki w związku z m.in. planowanymi w restauracjach i w hotelach majowymi przyjęciami komunijnymi oraz „dlaczego jednak nie zdecydowano się na niehybrydową naukę”, czyli powrót uczniów klas 1-3 do nauki stacjonarnej w szkołach, minister zapewnił, że w przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony szczegółowy „dalszy plan dłuższego postępowania”.

„Jeśli chodzi o kwestie dalszego planu, to po pierwsze elementem bardzo poważnym, który musimy brać pod uwagę jest to, jak będzie wyglądało dalsze tempo spadku przede wszystkim liczby zakażeń, ale ona spada dosyć dynamicznie. Natomiast chcemy jeszcze przez ten tydzień przyjrzeć się, jak będzie wyglądała dynamika spadku przede wszystkim obłożenia bazy szpitalnej, ale również zgonów” – zaznaczył szef MZ.

Jak sprecyzował, „mamy takie ustalenie, że w najbliższą środę będziemy przedstawiali (…), jak będzie wyglądał taki plan dłuższego postępowania”.

Odnosząc się do pytania o formę nauczania, szef MZ powiedział: „przede wszystkim bazujemy na modelach, które zwracają nam uwagę, że przywracanie edukacji jest bardzo wrażliwe, jeśli chodzi o generowanie kolejnego wzrostu liczby zachorowań, czyli – mówiąc kolokwialnie – potencjału wywołania czwartej fali”. „Dlatego zaczniemy w tych miejscach, gdzie sytuacja epidemiczna jest stosunkowo najlepsza, i zaczniemy od tej najbardziej powiedziałbym bezpiecznej formy edukacji” – powiedział minister Niedzielski. (PAP)

Autor: Mieczysław Rudy

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × jeden =