PolskaNiedzielski: nie przewidujemy podawania różnych szczepionek w pierwszej i drugiej dawce

Magdalena Targańska21 kwietnia, 202112 min

Na razie nie przewidujemy mieszania szczepionek – powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany, czy możliwe jest, aby osoby zaszczepione preparatem AstraZeneca w drugiej dawce otrzymywały szczepionkę innej firmy.

Minister w Radiowej Trójce zwrócił uwagę, że zdarzają się dni, w których liczba wykonanych szczepień przekracza 250 tys. Pytany, czy możliwe jest szczepienie 500 tys. osób dziennie, wskazał, że do tego konieczne jest spełnienie kilku warunków – wystarczających dostaw preparatów i odpowiednio dużej liczby chętnych.

Niedzielski odniósł się również do doniesień z innych krajów, w których osoby zaszczepione preparatem AstraZeneca, w drugiej dawce otrzymują szczepionkę innej firmy.

„Z mojego punktu widzenia i opierając się na dyskusjach na Radzie Medycznej, na razie nie przewidujemy mieszania szczepionek, bo to jest pewnego rodzaju eksperyment i myślę, że trudno byłoby to uzasadnić na poziomie charakterystyki produktów leczniczych, czyli tych zaleceń, które dają producenci, bo oni wyraźnie nie odnoszą się tam do zagadnienia mieszania szczepionki” – powiedział.(PAP)

 

Autorka: Olga Zakolska

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Jeden Komentarz

  • Hofer

    21 kwietnia, 2021 at 12:30 pm

    Ojej, biedny Niedzielski boi się mieszania szczepionek bo to eksperyment, natomiast cała ta hucpa to nie eksperyment. Jakie to słodkie.. nice 🙂

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

szesnaście − 1 =