PolskaKukiz: bez zmiany prawa pieniądze z KPO zostaną pożarte przez nienasyconych partyjniaków

Magdalena Targańska21 kwietnia, 20214 min

Priorytetem jest uchwalenie ustaw antykorupcyjnej, antysitwowej i kompetencyjnej; trzeba zmienić prawo, bez tego nie powstanie żaden Nowy Ład, a pozyskane z KPO pieniądze zostaną w dużej mierze pożarte przez nienasyconych partyjniaków, ich rodziny i kumpli – uważa lider Kukiz’15 Paweł Kukiz.

W środę lider Kukiz’15 zamieścił wpis na Facebooku z linkiem do artykułu w „Kurierze Porannym” z 2012 roku „Elewarr i nepotyzm PSL czyli wszyscy ludowcy to jedna rodzina”.

„To, co dzieje się w spółkach skarbu państwa, urzędach czy spółkach komunalnych woła o pomstę do nieba…” – podkreślił Kukiz w swoim wpisie. „Wszechobecny nepotyzm, zatrudnianie kluczem partyjnym a nie fachowości i przyzwoitości, bezkarność urzędnicza, horrendalne wynagrodzenia dla prezesów czy rad nadzorczych – jednym słowem +państwo jako własność partii władzy+… Ciąg dalszy tego, co działo się przez osiem lat w czasach rządów PO-PSL. W porównywalnej skali. Dyskusje kto +kradł+ więcej, a kto mniej nie mają dla mnie żadnego znaczenia. Złodziej to złodziej bez względu na to czy ukradnie +tylko+ radio i koła czy cały samochód” – zaznaczył polityk.

„Ogrom wyborców liczył na to, że PiS przynajmniej ograniczy możliwość tworzenia sitw, wyczyści Państwo z patologii nepotyzmu. Niestety – jak było za PO-PSL tak zostało…” – ocenił Kukiz.

Jak dodał, „priorytetem jest więc natychmiastowe wprowadzenie pakietu ustaw, które ukróciłyby proceder traktowania przez partyjniaków Państwa jak dojną krowę, a Obywateli jak pastuchów mających obowiązek utrzymywania krowy przy życiu za +bóg zapłać+.

„Priorytetem jest uchwalenie ustaw antykorupcyjnej, antysitwowej i kompetencyjnej” – napisał Kukiz. „Bez tego wiecznie będziemy okradani, a +krowa+ w końcu padnie z wycieńczenia” – dodał polityk.

„To co dziś wyprawia PiS w spółkach to zgroza, ale tym, którzy mają krótką pamięć przypomnę linkiem +klimat+ z czasów PO-PSL” – zaznaczył Kukiz. „Trzeba zmienić ten System. Trzeba zmienić prawo. Bez tego nie powstanie żaden +Nowy Ład+, a pozyskane z Krajowego Planu Odbudowy pieniądze zostaną w dużej mierze pożarte przez nienasyconych partyjniaków, ich rodziny i kumpli” – oświadczył Kukiz.

Politycy PiS i Kukiz’15 od wielu miesięcy rozmawiają na temat współpracy, która miałaby polegać na wzajemnym poparciu swoich inicjatyw. Ugrupowaniu muzyka zależy m.in. na wprowadzeniu do polskiego porządku prawnego instytucji sędziego pokoju, ustawy antykorupcyjnej czy pakietu zwiększającego udziału obywateli i m.in. w tym temacie prezes PiS Jarosław Kaczyński i Paweł Kukiz mają się w tym tygodniu spotkać i rozmawiać. (PAP)

 

autor: Grzegorz Bruszewski

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

20 − trzy =