PolskaPrzemoc, agresja, trzy miesiące aresztu. 42-latek został aresztowany

Nasza Polska20 kwietnia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Na trzy miesiące aresztował opolski sąd 42-latka podejrzanego o stosowanie przemocy wobec żony i córki oraz akty agresji w stosunku do sąsiadów. Jak poinformowało we wtorek biuro prasowe KW Policji w Opolu, mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Po raz pierwszy policjanci z Opola otrzymali zgłoszenie w sprawie agresywnego zachowania 42-letniego mieszkańca gminy Prószków w marcu tego roku. Wtedy też przedstawiono mu pierwsze zarzuty. Oprócz przemocy fizycznej i psychicznej wobec członków najbliższej rodziny, mężczyźnie zarzucono kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i zniszczenie cudzego auta.

Tydzień temu, z dyżurnym pierwszego komisariatu, ponownie skontaktowała się żona 42-latka. Przerażona poprosiła o pomoc. Zawiadomiła, że obawia się o życie i zdrowie własne i córki. Jej mąż miał nachodzić ją i grozić podpaleniem domu. Ponadto rzucał kamieniami w okna sąsiadów, niszczył skrzynki na listy, uszkodził kolejny samochód. Mężczyzna był nietrzeźwy. Policjanci doprowadzili 42-latka do izby wytrzeźwień. W tym czasie komendant komisariatu podjął decyzję o procesowym zatrzymaniu podejrzewanego i przedstawieniu mu kolejnych zarzutów.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy dał podstawę do wystąpienia do sądu o tymczasowy areszt. Wniosek komendanta jednostki poparła prokuratura. Po przedstawieniu mu 9 zarzutów między innymi znęcania się nad osobami najbliższymi, kierowania gróźb, zniszczenia mienia i prowadzenia w stanie nietrzeźwości, mężczyzna trafił do aresztu na 3 miesiące. Za zarzucane czyny grozi mu kara do 5 lat więzienia. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

jedenaście + trzy =