Nasza historiaPolskaGliński: upamiętniamy trud i zaangażowanie Polaków w walce o Górny Śląsk

Nasza Polska20 kwietnia, 20212 min

Sto lat po tamtych wydarzeniach upamiętniamy wspólny trud i zaangażowanie Polaków, którzy wywalczyli możliwość powrotu Górnego Śląska do Macierzy – napisał we wtorek na Twitterze wicepremier Piotr Gliński, promując program obchodów 100-lecia III Powstania Śląskiego.

„Dziś, sto lat po tamtych wydarzeniach, upamiętniamy wspólny trud i zaangażowanie Polaków, którzy wywalczyli możliwość powrotu Górnego Śląska do Macierzy i przywrócili Polsce choć część jednego z ważniejszych regionów gospodarczych w Europie” – napisał wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński, wspominając rocznicę wydarzenia, które pozwoliło przywrócić Śląsk w granice Polski.

Z załączonej zapowiedzi wynika, że obchody setnej rocznicy III Powstania Śląskiego będą się odbywać już od kwietnia pod hasłem „Śląsk Wspólna Sprawa”, a organizowane będą przez resort kultury i Biuro Programu „Niepodległa”.

Składać się ma na nie kilkadziesiąt wydarzeń na Śląsku, w tym obchody państwowe, dziesiątki projektów edukacyjnych, widowiska i imprezy plenerowe, wystawy oraz wydarzenia sportowe. (PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

13 − dziesięć =