W trzy tygodnie zaszczepiono pierwszą dawką prawie 44 tysiące policjantów

Nasza Polska19 kwietnia, 20213 min

W nieco ponad trzy tygodnie od rozpoczęcia szczepień służb mundurowych zaszczepionych pierwszą dawką zostało niemal 44 tys. policjantów – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

Inspektor Mariusz Ciarka w rozmowie z PAP przekazał, że policjanci to jedna z grup szczególnie narażonych w związku ze zwalczaniem pandemii COVID-19. „Codziennie wykonujemy czynności, mając do czynienia z ponad 40 tys. obywateli, to liczne interwencje, również z osobami zarażonymi już, sprawdzamy, czy przestrzegana jest kwarantanna, każdego dnia to ok. 420 tys. takich sprawdzeń” – powiedział inspektor.

„W nieco ponad trzy tygodnie zaszczepionych pierwszą dawką zostało niemal 44 tys. policjantów” – powiedział w poniedziałek policjant.

Wskazał, że szczepienie służb grupy MSWiA przeciwko COVID-19 przebiega bardzo sprawnie. „Tak jak zapowiadaliśmy, do końca kwietnia pierwszą dawką powinni być zaszczepieni wszyscy funkcjonariusze policji, którzy zgłosili się, a ich stan zdrowia na to pozwala” – zapowiedział.

„Co ważne, tam, gdzie jest to możliwe, szczepienia wykonują nasze zespoły medyczne jak np. w Warszawie zespół medyczny z oddziału prewencji, a szczepimy naszych ludzi również wieczorem, w weekendy i święta, by jak najszybciej zaszczepić jak najwięcej osób” – podkreślił.

„Każdy funkcjonariusz, który wyraził taką wolę, zostanie zaszczepiony, o ile nie będzie przeciwskazań zdrowotnych” – zapowiedział.

Podał, że do chwili obecnej na COVID-19 zachorowało ponad 22 tys. policjantów, a 20 niestety zmarło. „Dlatego między innymi tak ważna jest profilaktyka, w tym szczepienia” – dodał.

„Dlatego między innymi tak ważna jest profilaktyka, w tym szczepienia. Naszym celem jest maksymalne ograniczenie zachorowań wśród policjantów a w chwili obecnej najskuteczniejszym w walce z COVID-19 jest właśnie szczepienie” – zaznaczył.

Szczepienia służb mundurowych przeciwko COVID-19 rozpoczęły się 24 marca. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk