PolskaW trzy tygodnie zaszczepiono pierwszą dawką prawie 44 tysiące policjantów

Nasza Polska19 kwietnia, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

W nieco ponad trzy tygodnie od rozpoczęcia szczepień służb mundurowych zaszczepionych pierwszą dawką zostało niemal 44 tys. policjantów – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

Inspektor Mariusz Ciarka w rozmowie z PAP przekazał, że policjanci to jedna z grup szczególnie narażonych w związku ze zwalczaniem pandemii COVID-19. „Codziennie wykonujemy czynności, mając do czynienia z ponad 40 tys. obywateli, to liczne interwencje, również z osobami zarażonymi już, sprawdzamy, czy przestrzegana jest kwarantanna, każdego dnia to ok. 420 tys. takich sprawdzeń” – powiedział inspektor.

„W nieco ponad trzy tygodnie zaszczepionych pierwszą dawką zostało niemal 44 tys. policjantów” – powiedział w poniedziałek policjant.

Wskazał, że szczepienie służb grupy MSWiA przeciwko COVID-19 przebiega bardzo sprawnie. „Tak jak zapowiadaliśmy, do końca kwietnia pierwszą dawką powinni być zaszczepieni wszyscy funkcjonariusze policji, którzy zgłosili się, a ich stan zdrowia na to pozwala” – zapowiedział.

„Co ważne, tam, gdzie jest to możliwe, szczepienia wykonują nasze zespoły medyczne jak np. w Warszawie zespół medyczny z oddziału prewencji, a szczepimy naszych ludzi również wieczorem, w weekendy i święta, by jak najszybciej zaszczepić jak najwięcej osób” – podkreślił.

„Każdy funkcjonariusz, który wyraził taką wolę, zostanie zaszczepiony, o ile nie będzie przeciwskazań zdrowotnych” – zapowiedział.

Podał, że do chwili obecnej na COVID-19 zachorowało ponad 22 tys. policjantów, a 20 niestety zmarło. „Dlatego między innymi tak ważna jest profilaktyka, w tym szczepienia” – dodał.

„Dlatego między innymi tak ważna jest profilaktyka, w tym szczepienia. Naszym celem jest maksymalne ograniczenie zachorowań wśród policjantów a w chwili obecnej najskuteczniejszym w walce z COVID-19 jest właśnie szczepienie” – zaznaczył.

Szczepienia służb mundurowych przeciwko COVID-19 rozpoczęły się 24 marca. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

11 + 19 =