PolskaBydgoszcz przyjmie dwie rodziny z Białorusi

Karol Kwiatkowski18 kwietnia, 202112 min

Bydgoszcz przyjmie dwie rodziny z Białorusi, które stały się ofiarami represji politycznych po zeszłorocznych wyborach prezydenckich w tym kraju. Miasto udostępni rodzinom wyremontowane mieszkania, a na ich wyposażenie trwa publiczna zbiórka pieniędzy.

Jedna rodzina to małżeństwo z 4-letnim dzieckiem z Mińska, a druga to pochodzące z Grodna małżeństwo z czwórką dzieci w wieku 2, 6, 11 i 13 lat. Obecnie rodziny znajdują się w Polsce pod opieką jednej z fundacji pomagających represjonowanym Białorusinom.

Uchwałę umożliwiającą udostępnienie przez miasto dwóch mieszkań białoruskim rodzinom podjęli radni jednogłośnie 31 marca. Mieszkania przygotowane przez ratusz są po remoncie, ale wymagają wyposażenia. Urząd Miasta informując o przygotowanych mieszkaniach podkreśla, że potrzebne są m.in. meble, po sprzęt agd i rtv, akcesoria gospodarstwa domowego, pościel, ręczniki, a dzieciom w wieku szkolnym i przedszkolnym przydadzą się przybory do nauki. Miasto wspólnie z fundacją pomagającą Białorusinom ogłosiły na ten cel publiczną zbiórkę pieniędzy.

Kilka lat temu Bydgoszcz przyjęła trzy ukraińskie rodziny z Donbasu. Wówczas miasto oddało w najem czasowy mieszkania, a dzięki lokalnym przedsiębiorcom i mieszkańcom, udało się je wyposażyć i tym samym umożliwić ukraińskim rodzinom godny start. Wszystkie rodziny zostały nad Brdą, gdzie pracują i uczą się. (PAP)

autor: Jerzy Rausz

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • Zawsze coś...

    18 kwietnia, 2021 at 10:57 pm

    ale takie 'co łaska’ od dużego miasta to wstyd. Że o reszcie 'tenkraju’ nie wspomnę.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

15 − dwanaście =