PolskaDyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego popiera segregację sanitarną: Nie szczepisz się, nie korzystasz z komunikajci publicznej, kin, teatrów

Karol Kwiatkowski16 kwietnia, 202124 min

– Powinniśmy iść w kierunku krajów, które wprowadzają restrykcje. Na zasadzie, że nie musisz się szczepić, bo szczepienia nie są obowiązkowe. Ale nie korzystasz z publicznych środków transportu, nie chodzisz do kin, do teatru. Lista wykluczeń jest tak szeroka, że każdy w trzecim tygodniu mówi: „mam dosyć, idę się zaszczepić” – mówi Onetowi Jakub Kraszewski, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Dyrektor przyznaje, że wprowadził już segregację sanitarną u siebie w szpitalu: „Mamy w szpitalu zasadę, że wszyscy nasi pracownicy, którzy się zaszczepili, mają hologram na przepustce” i dodaje: „Już się dowiedziałem, że to jest łamanie praw człowieka itd. Nie zamierzam ustąpić. Jaka to jest dyskryminacja? Uważam, że to osoby niezaszczepione dyskryminują tych po szczepieniu. Dlatego że wszyscy musimy stosować później środki prewencyjne.”

Onet podaje krótki życiorys dyrektora, który nie ma wykształecenia medycznego.

Jakub Kraszewski. Od 2017 r. dyrektor naczelny Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, jednego z największych i najnowocześniejszych szpitali w Polsce. Nagrodzony tytułem Menedżera Roku 2019 w Ochronie Zdrowia w konkursie organizowanym przez wydawnictwo medyczne Termedia. Z UCK związany od 2009 roku na stanowisku zastępcy dyrektora naczelnego ds. personalnych.

Wcześniej pracował jako dyrektor personalny w Stoczni Gdynia S.A., był członkiem komitetu sterującego projektu „Euroster” w ramach inicjatywy EQUAL w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową. Ponadto był członkiem w radach nadzorczych kilku spółek kapitałowych, m.in. Euromedikus sp. z o.o., założycielem kilku NGO, doradcą, mediatorem. Współpracował z wieloma podmiotami gospodarczymi, np. z Operą Bałtycką w Gdańsku, Orłem Białym S.A. w Piekarach Śląskich, Federal-Mogul Bimet S.A., Work Service S.A. Wykładał na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Zarządzania oraz w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończył studia MBA w Fundacji Kształcenia Menedżerów, Podyplomowe Studia Zarządzania Kadrami w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu oraz Studium Kierowników Projektów Unijnych Agencji Rozwoju Pomorza.

Źródło: Onet

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 komentarze

 • Horban

  16 kwietnia, 2021 at 7:24 pm

  To jest dyrektor tego centrum. w którym kazano spadać tej nauczycielce co miała problemy z puchnięciem po szczepieniu.

  Wedlug mnie szkoda publikować wypowiedzi szmaciarzy.

  Odpowiedz

 • Marcin

  17 kwietnia, 2021 at 7:00 pm

  „– Powinniśmy iść w kierunku krajów, które wprowadzają restrykcje. Na zasadzie, że nie musisz się szczepić, bo szczepienia nie są obowiązkowe. Ale nie korzystasz z publicznych środków transportu, nie chodzisz do kin, do teatru. Lista wykluczeń jest tak szeroka, że każdy w trzecim tygodniu mówi: „mam dosyć, idę się zaszczepić” – mówi Onetowi Jakub Kraszewski, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.”
  Gad
  Faszysta
  Pieprz..ny zwolennik segregacji
  Co za robactwo totalitarne?
  Jaka jest gwarancja że ta „szpryca” chroni kogokolwiek przed czymkolwiek?
  Żadna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Zaszczepiony może zarażać niezaszczepionych(jako baza wirusa)
  Zaszczepiony może generować wirusy odporne na szczepienia pierwotnym wirusem!!!!!
  Zaszczepiony może zachorować!!!!!!
  Więc gdzie tu sens?

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × 4 =