ZagranicaAustria/ W maju możliwe złagodzenia obostrzeń m.in. w gastronomii, turystyce i kulturze

Karol Kwiatkowski16 kwietnia, 20212 min

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz zapowiedział w piątek w Wiedniu, że już w maju możliwe będzie łagodzenie związanych z pandemią koronawirusa obostrzeń we wszystkich dziedzinach, od kultury przez sport, gastronomię po turystykę.

Szczegółowy plan otwarcia zostanie przedstawiony do końca przyszłego tygodnia – informuje portal Vienna.at.

Maseczki, testy i planowany Zielony Paszport dla osób zaszczepionych, przebadanych i wyleczonych mają odgrywać ważną rolę w ostrożnych krokach otwierających.

Kurz podkreślił ogromną rolę codziennych testów, które są podstawą do opanowania sytuacji pandemicznej. „Jeśli teraz nie popadniemy w zarozumiałość, to mamy szansę dać wszystkim branżom perspektywę” – powiedział Kurz.

Obiecał jasne zasady i realne ścieżki dla wszystkich branż. „Są powody do optymizmu” – powiedział kanclerz. „Jesteśmy na ostatniej prostej” – dodał.

Liczba nowych zakażeń w Austrii w ostatnim czasie znacznie się zmniejszyła, a chwilami bardzo krytyczna sytuacja na oddziałach intensywnej terapii również trochę się poprawiła. Siedmiodniowa zapadalność na 100 tys. mieszkańców wynosi w Austrii 205 (dla porównania – w Niemczech 160). (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

jedenaście − sześć =