GospodarkaŻeby się nie zamykać, sklepy poszerzają ofertę o… napoje i karmę dla zwierząt

Nasza Polska14 kwietnia, 202113 min

Uderzająca niekonsekwencja w zamykaniu niektórych sklepów sprawiła, że sklepy rozszerzają ofertę wprowadzając np. produkty spożywcze, napoje czy karmę dla zwierząt, aby ominąć zakaz prowadzenia działalności – wskazał Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług.

Jak podkreśla ZPPHiU, lockdown już po raz czwarty doświadcza polskich przedsiębiorców, których sklepy zlokalizowane w centrach handlowych. „Uderzająca niekonsekwencja w zamykaniu jednych sklepów, podczas gdy identyczne, w innych lokalizacjach pozostają w pełni otwarte jest dla wielu firm przyczynkiem do podejmowania ruchów niekonwencjonalnych” – zauważa.

Powszechnie znane są przykłady sklepów rozszerzających asortyment, wprowadzających do oferty produkty spożywcze, napoje czy karmę dla zwierząt lub „manewrowanie” powierzchnią handlową, by ominąć zakaz prowadzenia działalności – podał Związek.

„Widząc codzienną determinację i upór firm w walce o przetrwanie, coraz słabszą wiarę w pomoc, która wciąż nie nadchodzi, nie dziwi fakt, że przedsiębiorcy chwytają się wszelkich sposobów i biorą sprawy w swoje ręce” – wskazała dyrektor generalna ZPPHiU Zofia Morbiato.

„Jesteśmy całym sercem za rozwiązaniami, które pomogą przetrwać polskim markom w sposób zgodny z prawem i nie zagrażający zdrowiu czy bezpieczeństwu konsumentów. Popieramy wszelkie kreatywne rozwiązania, które respektując obowiązujące przepisy pozwolą przetrwać biznesowi w obliczu skutków pandemii” – dodała.

Według Związku jest wiele przykładów, jak przedsiębiorcy bronią się przed restrykcjami, których zasadności nie rozumieją i z którymi się nie zgadzają. „Przedsiębiorcy literalnie respektujący przepisy okazują się być pokrzywdzeni, a ich sytuacja pogarsza się dramatycznie z każdym kolejnym lockdownem i brakiem pomocy rządowej, a grono firm na skraju upadłości wciąż rośnie” – wskazano.

Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług zrzesza ponad 160 firm, w których zatrudnienie znajduje ponad 205 tysięcy pracowników. (PAP).

autorka: Longina Grzegórska-Szpyt

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Jeden Komentarz

  • jakub

    14 kwietnia, 2021 at 6:44 pm

    chyba trzeba komuś pokazać faka….zdjąć te szmaty i żyć normalnie.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

9 − cztery =