PolskaPrezes PSL będzie się upominał o dodatki covidowe dla administracji, salowych, sanitariuszy i sprzątających w szpitalach

Nasza Polska14 kwietnia, 202112 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Upomnę się w Sejmie o dodatki covidowe dla wszystkich, którzy są z pacjentami chorymi na COVID-19 – dla administracji, salowych, sanitariuszy i sprzątających w szpitalach – zapowiedział w środę prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz – który jest lekarzem – był pytany w Polsacie o to, czy jako wolontariusz w krakowskim szpitalu covidowym dostrzega rzeczy, które w jego ocenie powinny zostać zmienione w służbie zdrowia, po to by ta lepiej radziła sobie w walce z pandemią.

„Upomniałbym się o salowe, o sanitariuszy. Oni tak samo jak lekarz i pielęgniarka stoją przy pacjencie covidowym lub tym, który nie wiadomo jaki będzie miał za chwilę wynik testu antygenowego, i oni nie dostają dodatku covidowego. Uważam to za niesprawiedliwość ogromną” – odpowiedział lider ludowców.

Zapowiedział, że w czwartek „upomni się o to w Sejmie”. „Będę mówił o tych sprawach, które trzeba załatwić i tę sprawę postawię na pierwszym miejscu – dodatki covidowe dla salowych, dla administracji, dla tych, którzy są z pacjentami, dla sprzątający na oddziałach. Przecież oni też są bardzo narażeni” – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Na czwartek w Sejmie zaplanowano, że – na wniosek klubu Koalicja Polska – PSL, UED, Konserwatyści – zostanie przedstawiona przez rząd informacja bieżąca „w sprawie stanu służby zdrowia w dobie III fali pandemii”. (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

Udostępnij:

Nasza Polska

Jeden Komentarz

  • jakub

    14 kwietnia, 2021 at 8:31 pm

    jawne łapówkarstwo. Niech żyje Covidowy świat. Im więcej zainteresowanych takim stanem rzeczy tym dłużej to będzie trwało. szubrawcy.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

7 − 5 =