PolskaDr Bodnar: leczenie COVID-19 amantadyną nie jest przestępstwem

Karol Kwiatkowski12 kwietnia, 20212 min

Pulmonolog i pediatra z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Optima w Przemyślu dr Włodzimierz Bodnar był gościem, w zeszłym tygodniu, porannej rozmowy Radia Poznań „Kluczowy Temat”. Rozmawiał z nim Piotr Tomczyk. Tematem rozmowy było leczenia COVID-19 amantadyną.

Na pytanie dziennikarza: „Czy leczenie COVID-19 amantadyną jest przestępstwem?”, dr Bodnar odpowiedział: „Nie jest przestępstwem. Każdy lekarz może stosować ten lek. Poza tym 17 grudnia był wyraźny przekaz z Ministerstwa Zdrowia, że każdy lekarz może przepisać ten lek bez przeciwskazań, jeżeli oczywiście jego doświadczenie, wiedza sprawia, że jest przekonany do sposobu leczenia, które daje efekty skuteczne i pomocne w leczeniu tej choroby”.

Przypomnijmy, że prof. Robert Flisiak – prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych stwierdził: „stosowanie leku poza wskazaniem, jeżeli nie jest to objęte eksperymentem medycznym, na który musi wyrazić zgodę pisemną przynajmniej pacjent, jest przestępstwem”.

– Nie wiem, widocznie pan profesor tworzy nowe prawa akurat. Nie jest prawnikiem, ale tworzy nowe prawa. Obecnie może zmienił branżę, że tak powiem, z medycznej na prawniczą akurat – skwitował to Bodnar.

Źródło: Radio Poznań

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 × 5 =