PolskaGłogów/ Policja użyła gazu łzawiącego. Jedna z uczestniczek brutalnie zatrzymana, była bita pałką

Karol Kwiatkowski11 kwietnia, 202113 min

„Polaku! Dawaj z nami!” – pod tym hasłem w Głogowie już drugi raz protestowano przeciwko rządowym obostrzeniom z powodu pandemii, w tym przeciwko noszenia maseczek ochronnych. Interweniowali policjanci. Jedna z uczestniczek brutalnie zatrzymana – informuje portal glogow.naszemiasto.pl

Według portalu w niedzielne południe 11 kwietnia, na Bulwarze nad Odrą zebrało się około 100 osób, głównie ze środowiska głogowskich kibiców. Towarzyszyły im spore siły policji a nawet antyterroryści. Kolumna protestujących przeszła przez starówkę, ale na alei Wolności policja zablokowała dalszy marsz. Funkcjonariusze nawoływali do rozejścia się, ale uczestnicy protestu nie reagowali. Przy pobliskiej stacji paliw doszło do przepychanek między kibicami a policją, która użyła gazu łzawiącego.

Jeden z policjantów podaczas interwencji kilkukrotnie uderzył kobietę biorącą udział w zgromadzeniu pałką. Następnie powalił protestującą na chodnik, nadal ją przytrzymując. Sytuację nagrał jeden ze świadków, który twierdzi, że agresja na manifestacji pojawiła się wraz z przybyciem mundurowych.

Film z tej interwecji można obejrzeć tutaj

Rzecznik dolnośląskiej policji Kamil Rynkiewicz powiedział PAP, że interwencja policjanta dotyczyła kobiety, która zachowywała się agresywnie. „Szarpała policjanta za mundur, nie reagowała na wezwania do zachowania zgodnego z prawem. Została ostrzeżona o możliwości użycia środka przymusu bezpośredniego, ale nie reagowała; policjant użył wobec niej pałki służbowej; kobieta została zatrzymana” – powiedział policjant.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • Zimny Drań

    11 kwietnia, 2021 at 8:16 pm

    Wygląda qurwa jak by przechodziła pismaki ebane, a nie jedna z uczestniczek!

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dziewięć − 2 =