Chiny chcą zlikwidować walutę tradycyjną i zostawić tylko cyfrową

Karol Kwiatkowski9 kwietnia, 20212 min

Chiny planują całkowicie zastąpić juana w jego fizycznej postaci na rzecz swojej cyfrowej waluty, cyfrowego juana. W przeciwieństwie do Bitcoin, Ethereum i innych kryptowalut, cyfrowy juan jest zwykła walutą cyfrową – to nie jest kryptowaluta – informuje portal ITHARDWARE.PL.

Kiedy płacimy za towary i usługi cyfrowo poprzez usługi takie jak PayPal, nie oznacza to, że używamy cyfrowej waluty. Wkrótce w jednym kraju się to zmieni, bo Chiny planują całkowicie zastąpić juana w jego fizycznej postaci na rzecz swojej cyfrowej waluty, cyfrowego juana – czytamy na portalu.

Jak można się dowiedzieć z artykułu Pawła Czajkowskiego: „cyfrowy juan będzie działał podobnie do innych wirtualnych systemów płatności. Użytkownicy mogą wykonywać operacje za pomocą aplikacji lub karty, które nie wymagają połączenia z internetem. Do tej pory aplikację pobrało już ponad 100000 użytkowników. Pierwsi użytkownicy otrzymali niewielkie kwoty cyfrowych juanów na przetestowanie systemu, co pozwoliło dokonać drobnych zakupów w miejscach takich jak Starbucks i McDonalds. W pewnym momencie cyfrowy juan ostatecznie zastąpi papierowego juana. Za każdego wyemitowanego cyfrowego juana, jeden fizyczny juan zostanie anulowany, co uniemożliwi wprowadzenie większej ilości pieniędzy do obiegu”.

Źródło: ITHARDWARE.PL

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk