PolskaRMF: Zmasowane kontrole w siłowniach. Policjantom pomagają żołnierze

Karol Kwiatkowski8 kwietnia, 202122 min

Wojsko dołącza do kontrolowania tego, czy firmy przestrzegają ograniczeń koronawirusowych – ustalili dziennikarze RMF FM. Żołnierze razem z policjantami i inspektorami sanepidu pojawiają się w kolejnych firmach i pomagają we wręczaniu mandatów.

Tylko ostatniej doby policjanci przeprowadzili ponad 23 789 kontroli związanych ze sprawdzeniem, czy przestrzegane są wprowadzone nakazy, zakazy i ograniczenia. Nałożyli 5 519 mandatów, skierowali 565 wniosków o ukaranie do sądu, a 2 770 osoby pouczyli w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką – przekazał w czwartek PAP rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

Z ustaleń dziennikarzy RMF FM wynika, że teraz ruszyły zmasowane kontrole zwłaszcza w siłowniach. To dlatego, że rząd w zeszłym tygodniu uszczelnił przepisy i sprawił, że z siłowni mogą korzystać wyłącznie olimpijczycy. Członkowie na przykład polskiego związku przeciągania liny albo grania w butelkę już z siłowni są wykluczeni – czytamy na poratlu.

Jak zauważa dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda, coraz częściej zdarza się, że inspektor sanepidu albo policjant przychodzi na kontrolę w asyście wojska. (RMF FM, PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 komentarze

 • jakub

  8 kwietnia, 2021 at 3:27 pm

  najgorsza zbrodnia…utrzymać dobrą formę…i odporność zarazem.. zwariowaliśmy

  Odpowiedz

 • Marcin

  9 kwietnia, 2021 at 7:54 am

  Zastanawia mnie co to za wojsko?
  Volkssturm (Terytorialsi)?
  Czy żandarmeria?
  Jedni i drudzy mają tyle wspólnego z wojskiem co koń pociągowy z baletem na lodzie…

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

12 − 1 =