Semeniuk: Pewnie będziemy rekomendowali przedłużenie obostrzeń

Nasza Polska7 kwietnia, 20212 min

Pewnie będziemy rekomendowali przedłużenie obostrzeń; niestety liczby, które dzisiaj widzimy nie wskazują na gwałtowny spadek zachorowań, stąd bardziej przychylałabym się ku przedłużeniu już obowiązujących restrykcji – powiedziała w środę wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

Semeniuk w środę w radiu TOK FM była pytana o ewentualne przedłużenie przez rząd obowiązujących obostrzeń. „Będziemy pewnie rekomendowali przedłużenie obostrzeń, a raczej Rada Medyczna będzie to przedłużała, bo my, jako Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii jesteśmy zawsze za tym, aby gospodarka była szeroko otwierana. Niestety liczby, które dzisiaj widzimy, nie wskazują na gwałtowny spadek, stąd bardziej przychylałabym się ku przedłużeniu już obowiązujących restrykcji” – powiedziała Semeniuk.

Zastrzegła jednocześnie, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Jak dodała, w środę odbędzie się kolejne posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, „gdzie będą podejmowane te decyzje”.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz przekazał w środę, że o godz.10.00 rozpocznie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym szef resortu zdrowia przedstawi sytuację i wówczas zapadnie decyzja o obostrzeniach. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk