PolskaSemeniuk: Pewnie będziemy rekomendowali przedłużenie obostrzeń

Nasza Polska7 kwietnia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Pewnie będziemy rekomendowali przedłużenie obostrzeń; niestety liczby, które dzisiaj widzimy nie wskazują na gwałtowny spadek zachorowań, stąd bardziej przychylałabym się ku przedłużeniu już obowiązujących restrykcji – powiedziała w środę wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

Semeniuk w środę w radiu TOK FM była pytana o ewentualne przedłużenie przez rząd obowiązujących obostrzeń. „Będziemy pewnie rekomendowali przedłużenie obostrzeń, a raczej Rada Medyczna będzie to przedłużała, bo my, jako Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii jesteśmy zawsze za tym, aby gospodarka była szeroko otwierana. Niestety liczby, które dzisiaj widzimy, nie wskazują na gwałtowny spadek, stąd bardziej przychylałabym się ku przedłużeniu już obowiązujących restrykcji” – powiedziała Semeniuk.

Zastrzegła jednocześnie, że decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Jak dodała, w środę odbędzie się kolejne posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, „gdzie będą podejmowane te decyzje”.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz przekazał w środę, że o godz.10.00 rozpocznie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym szef resortu zdrowia przedstawi sytuację i wówczas zapadnie decyzja o obostrzeniach. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dziesięć − jeden =