Papież do osób starszych i chorych: jestem z wami blisko

Magdalena Targańska5 kwietnia, 20213 min

Papież Franciszek w drugi dzień Świąt zapewnił o swej bliskości wszystkie osoby starsze i chore. W południe zwrócił się do wiernych z biblioteki w Pałacu Apostolskim, gdzie odmówił maryjną modlitwę Regina coeli.

Papież pozdrowił wszystkich, którzy uczestniczyli w południowej modlitwie za pośrednictwem środków przekazu. Następnie dodał: „Myśli kieruję szczególnie do osób starszych, chorych, które połączyły się ze swoich domów lub placówek opieki. Przekazuję im słowa otuchy i uznania dla ich świadectwa. Jestem z wami blisko”.

„Wszystkim życzę spędzenia z wiarą dni Oktawy wielkanocnej, na którą przedłuża się wspomnienie Zmartwychwstania Chrystusa. Wykorzystajcie każdą okazję do tego, by być świadkami radości i pokoju Zmartwychwstałego Pana” – zaznaczył Franciszek. Ponownie złożył życzenia świąteczne mówiąc : „Dobrej, spokojnej i świętej Wielkanocy”.

W rozważaniach przed modlitwą zachęcił wierzących: „nigdy nie ustawajmy w poszukiwaniu Chrystusa zmartwychwstałego, który daje życie w obfitości tym, którzy go spotykają”.

„Znaleźć Chrystusa oznacza odkryć pokój serca” – wskazał.

„Życzę wszystkim takiego samego przeżycia duchowego przyjmując do swoich serc, domów i rodzin radosną proklamację Wielkanocy: Chrystus powstawszy z martwych już więcej nie umiera, śmierć nie ma już nad nim władzy” – zaznaczył Franciszek.

Gdy papież przemawiał w bibliotece, po Placu Świętego Piotra przechadzało się niewiele osób. W Rzymie, tak jak w całych Włoszech, obowiązuje świąteczny lockdown. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk