ZagranicaW.Brytania/ Policja przerwała nabożeństwo w polskim kościele w Londynie

Magdalena Targańska3 kwietnia, 202122 min

Podczas nabożeństwa wielkopiątkowego, które odbyło się w piątek wieczorem w polskim kościele Chrystusa Króla w Balham w południowym Londynie, wkroczyła policja przerywając liturgię – podał portal Wielka Brytania Online.

Jeden z przybyłych na miejsce policjantów oznajmił zgromadzonym wiernym, że zostały złamane restrykcje epidemiczne i nakazał opuścić kościół pod groźbą grzywny.Na zamieszczonym przez Wielka Brytania Online nagraniu wideo widać, jak wikary parafii Chrystusa Króla podchodzi do mikrofonu i informuje zgormadzonych, że ktoś zadzwonił ze skargą na policję. Wikary prosi również policjantów o wyjaśnienie, dlaczego przerywają nabożeństwo pomimo przestrzegania zasad, które obowiązują w Wielkiej Brytanii w miejscach kultu. Policjant podchodzi do ambony i wyjaśnia, że w związku ze złamaniem zaleceń lockdownu, parafianie muszą opuścić kościół, a jeśli tego nie zrobią, zostanie na każdego, kto zostanie w kościele, nałożona kara grzywny w wysokości 200 funtów.

Następnie widać jak wikary – ks. Aleksander Dasik – tłumaczy coś proboszczowi parafii ks. prałatowi Władysławowi Wyszowadzkiemu, po czym proboszcz informuje wiernych, żeby opuścili kościół. Księża rozmawiają również między sobą o tym, że będą składać zażalenie na decyzję patrolu policji. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

2 komentarze

 • Piotr

  3 kwietnia, 2021 at 5:51 pm

  Modlitwa katolikowi jest tak samo potrzebna jak PINIONDZE dla lewaka. Poprostu taka religia.

  Odpowiedz

 • ( ˇ෴ˇ )

  3 kwietnia, 2021 at 11:37 pm

  Wy tu wciąż jeszcze nie kumacie bolszewickiej dyplomacji, co? Ona jest 'symetryczna’! Kiedy w Holandii zamknięto ruskiego dyplomatę bo tłukł żonę, to natychmiast w Moskwie nieznani sprawcy pobili dyplomatę holenderskiego i Holendrom polepszyło się na tyle, że od razy wypuścili Ruska z aresztu.

  Jeśli Polacy na stadionie nie klękają, bo klękają tylko przed Bogiem, to Angole natychmiast im pokazali, że Bogiem w Anglii to rządzą oni!

  Tyle odwagi, żeby przeciw takiemu pojmowaniu rzeczywistości przeciwstawić się, to 'polacy’ w Anglii jednak nie mają! W Anglii 'polak’ to ścierwo bez godności! A czarny, żyd i muslim to SER!

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dziesięć + 4 =