Papież odwiedził punkt szczepień, gdzie spotkał się z ubogimi

Magdalena Targańska2 kwietnia, 202112 min

Papież Franciszek odwiedził w Wielki Piątek punkt szczepień w watykańskiej Auli Pawła VI, gdzie trwały szczepienia osób bezdomnych i potrzebujących – podało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej. To kolejna grupa z 1200 osób, które będą zaszczepione w Watykanie.

W komunikacie poinformowano, że papież pozdrowił lekarzy i personel pielęgniarski, przyglądał się przygotowaniu dawek szczepionki i rozmawiał z osobami czekającymi w kolejce.

Do tej pory pierwszą dawkę preparatu otrzymało około 800 z 1200 osób, które będą zaszczepione w Wielkim Tygodniu.

Obecny był papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski i przedstawiciele organizacji z Rzymu, niosących pomoc potrzebującym.

Portal Vatican News przytoczył wcześniej słowa kardynała Krajewskiego: „W tym roku to szczepionka będzie znakiem obmycia nóg biednym”.

„Wtedy tak jak Chrystus pochylamy się nad biednymi i dajemy im tę możliwość ochrony życia, aby narodziło się nowe życie i aby było ono podtrzymywane. Myślę, że ten symbol jest bardzo ważny i ja dziękuję za ten cud szczepionki właśnie w Wielkim Tygodniu” – dodał polski kardynał. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Jeden Komentarz

  • ( ˇ෴ˇ )

    2 kwietnia, 2021 at 7:31 pm

    Podobno 'szczepienie’ biednych jest już równoważne z obmywaniem im stóp.

    Prawda, jakie to cwane!? Nooo.. jeszcze czarnym i muslimom można obmyć stopy, bo jak nie to mogą przyp…ić, ale biedny białasek może se wetknąć w.. cokolwiek swoje niezadowolenie.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

17 − 1 =