PolskaZagranicaMorawiecki po spotkaniu w Budapeszcie: nasza współpraca jest otwarta na tworzenie nowej oferty dla UE

Karol Kwiatkowski2 kwietnia, 202114 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Nasza współpraca jest otwarta na tworzenie nowej oferty dla Unii Europejskiej – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu w Budapeszcie z premierem Węgier Viktorem Orbanem oraz liderem włoskiej Ligi Matteo Salvinim.

„Dziś na zaproszenie Premiera Viktora Orbána poleciałem do Budapesztu na dyskusję o przyszłości Europy i obecnej sytuacji pandemicznej. Dołączył do nas również lider włoskiej Ligi Północnej i bardzo doświadczony, zwłaszcza w obszarze europejskim, polityk – Matteo Salvini” – napisał w czwartek wieczorem Morawiecki na swoim profilu na FB.

Poinformował internautów o rozmowach, które dotyczyły przyspieszenia dystrybucji szczepionek i realizowania programów szczepień. „Aby życie gospodarcze i społeczne w Europie mogło wrócić do normy – musimy zwalczyć pandemię – a szczepienia są w tym absolutnie kluczowe” – ocenił premier.

szef rządu podkreślił, że do realizacji tego celu „niezbędna jest również współpraca międzynarodowa i pogłębiona integracja europejska”. „Taka (integracja – PAP), która szanuje narodową suwerenność, prawdziwe, tradycyjne, europejskie wartości i której filarem jest więź transatlantycka oparta o NATO jako podstawową platformę bezpieczeństwa” – dodał.

Morawiecki stwierdził również, że „w obliczu wielu współczesnych zagrożeń musimy bronić rodziny, godności jednostki i chrześcijańskich wartości stojących u podstaw integracji europejskiej”, a „rozchwiana Europa potrzebuje planu odbudowy”.

„Renesans Europy – bo takie hasło dziś padło, bardzo pasuje do założeń, o których rozmawialiśmy. Chcemy być solidarni i, szanując szerokie spektrum poglądów, reprezentować nasze społeczeństwa. Są siły, które odcinają się od wspólnego europejskiego dorobku, od jego fundamentów. Musimy stawić im czoła i zaproponować alternatywę. Europa nie może być dyktatem silniejszych i większych. Solidarność europejska oznacza też platformę dialogu na rzecz wspólnych wartości. Razem z naszymi węgierskimi i włoskimi przyjaciółmi dziś taką platformę zainicjowaliśmy. Nasza współpraca jest otwarta na tworzenie nowej oferty dla Unii Europejskiej. Oferty bogatej siłą państw suwerennych, rodziną, godnością każdego człowieka i wspólną europejską tradycją” – napisał Morawiecki. (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

pięć − 4 =