PolskaŻołnierze pomagają w kontakcie z rodzinami tym, którzy spędzą święta w szpitalu

Paweł Skutecki1 kwietnia, 20212 min

Dzięki żołnierzom 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej pacjenci Radomskiego Szpitala Specjalistycznego mogą za pomocą internetowych komunikatorów zobaczyć się przed Wielkanocą z bliskimi. Akcja nosi nazwę „Łączymy się na święta”.

Żołnierze, używając wojskowych laptopów, łączą się przez internet z rodzinami pacjentów, którzy ze względu na chorobę są zmuszeni spędzić okres świąteczny w szpitalu.

Jak podkreślił na czwartkowej konferencji prasowej zastępca dowódcy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej (6 MBOT) ppłk Łukasz Baranowski, akcja skierowana jest głównie do starszych pacjentów, którzy nie posługują się biegle nowoczesnymi aplikacjami i trudno im połączyć się w ten sposób z najbliższymi.

Baranowski dodał, że żołnierze, którzy wezmą udział w akcji są zaszczepieni przeciwko COVID-19 i zabezpieczeni w środki ochrony indywidualnej. „Odbyli specjalistyczne kursy w tym zakresie. Są to osoby bardzo wrażliwe i taktowne” – zaznaczył z-ca dowódcy 6 MBOT. Zapowiedział, że podobne działania terytorialsi będą przeprowadzać w innych szpitalach na południu Mazowsza.

Akcja „Łączymy się na święta” jest organizowane w Radomiu po raz drugi. Terytorialsi przeprowadzili ją także przed świętami Bożego Narodzenia.

Od czwartku kilkunastu żołnierzy WOT pomaga także w codziennej pracy tymczasowego szpitala w Radomiu. Głównymi ich zadaniami są: pomoc przy wypełnianiu ankiet w rejestracji punktu szczepień, pomiar temperatury, wsparcie logistyczne wewnątrz placówki, transport butli z tlenem i przemieszczanie pacjentów. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

trzynaście + 13 =